Elon Musk, 4.000 SpaceX Çalışanını Corona Virüse Karşı Test Ediyor

Covid-19'un  SpaceX bünyesinde yayılmasını takip edebilmek için Elon Musk tarafından yönetilen araştırmaya 4.000'den fazla SpaceX çalışanı katıldı. Musk, gönüllü SpaceX çalışanlarının aylık kan testlerine girmesini gerektiren antikor testi programını geliştirmek için Harvard ve MIT'den araştırmacılarla ortaklık kurdu.

https://pazarlamasyon.com/elon-musk-az-kalsin-spacex-ve-tesla-arasinda-secim-yapmak-zorunda-kaliyordu/

Geçtiğimiz hafta grup, Nature Communications dergisinde bir çalışma yayımlandı. Bulgular, virüs semptomlarının ciddiyetinin bir kişinin sahip olduğu antikor miktarını nasıl etkilediğine açıklık getiriyor ve virüsü hafif semptomlarla atlatanların uzun vadeli bağışıklığa sahip olma olasılığının daha düşük olduğunu gösteriyor.

https://pazarlamasyon.com/spacex-marsta-kendi-yasalarini-olusturacak/

Bulguların, corona virüse karşı en savunmasız olanların belirlenmesine ve aşılar için onlara öncelik verilmesine yardımcı olacağı düşünülüyor. SpaceX, çalışanlarını her ay test etmeye ve izlemeye devam ediyor. Aşı ülke çapında yayıldıkça, aşının antikor üretimi üzerindeki etkisini de inceleyecek. Daha önce New York Times'a yaptığı açıklamada aşı olmayacağını söyleyen Elon Musk'ın fikrini değiştirip değiştirmediği ise bilinmiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir