Elon Musk, 2017'de Tesla'yı Apple'a Satmak İstemiş

Elon Musk, dün yaptığı açıklamada, Tesla'yı Model 3'ün "en karanlık günlerinde" şu anki piyasa değerinin onda biri fiyatına Apple'a satmak istediğini, ancak Apple CEO'su Tim Cook'un bununla ilgili bir toplantıya katılmayı reddettiğini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/apple-ilk-arabasini-2024te-uretecek/

Elon Musk, Apple'ın elektrikli bir otonom araç üreteceği haberi hakkındaki bir tweet'e yanıt olarak, 2017'de Apple'ı Tesla'ya satmak istediğini söyledi. Bu yılki astronomik hisse senedi fiyatıyla dünyanın en değerli otomobil üreticisi konumuna gelen Tesla, 2017'de kan kaybediyordu ve henüz yüksek hacimli bir elektrikli araç üretmemişti.

https://twitter.com/elonmusk/status/1341485211209637889

Musk daha önce Tesla'nın, şirketin tüm kaynaklarını Model 3'ün üretimini artırmaya yönlendirdiği için 2017'de çöküşten "tek haneli haftalar" kadar uzakta olduğunu söylemişti. Tesla nihayetinde hayatta kaldı ve o zamandan beri Model Y SUV'yi piyasaya sürdü ve Cybertruck gibi yeni araçları tanıttı.

https://pazarlamasyon.com/teslanin-tam-otonom-surus-ozelligi-2021de-kullanima-sunulacak/

Apple'ın şimdiye kadar diğer otomobil şirketlerine satılabilecek yazılımları ve çeşitli teknolojileri geliştirmeye odaklandığı düşünülüyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Reuters, teknoloji devinin genel tüketiciler için elektrikli ve otonom bir araba üretmeye odaklandığını bildirdi.

Reuters'e göre Apple, otomobil için potansiyel enerji yoğunluğunu artırırken ağırlığı azaltan bir lityum demir fosfat pil geliştiriyor. Musk ise attığı tweet'te Tesla'nın Çin'de ürettiği bazı arabalarda zaten demir fosfat piller kullandığını belirtti. Apple konu hakkında henüz yorum yapmadı.

IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

Bunlar İlginizi Çekebilir