Elidor, "Dedim olabilir" kampanyasını NFT'ye dönüştürüyor

Elidor, Dr. Elanur Yılmaz’ın sosyal medyada #DedimOlabilir etiketini kullanarak paylaştığı, yıllar önce yarım kalan, hayalindeki resmi Kadıköy Meydanı’nda dev bir duvar resmi olarak tamamladı.  Yılmaz tweet’inde her ne kadar “dedim olabilir” dese de küçükken çizdiği bir resme “Pembe saçlı kız mı olur?” yorumunu alınca resimden uzaklaştığını, yaptığı resmi de yarım bıraktığını paylaşmıştı.

Duvar resminin NFT versiyonu ise TOG yararına satışa çıkarak başka genç kadınların hayallerine destek olacak

Elidor, Ebrar Karakurt’un yer aldığı "Dedim Olabilir" kampanyasına yaratıcı bir uygulama ile devam ediyor. Twitter’da kampanya etiketini kullanan ve çocukken çizdiği resmi, “Pembe saçlı kız mı olur?” denince nasıl yarım bıraktığını anlatan Elanur Yılmaz adlı genç kadının hikâyesini bir duvar resmi ile tamamlıyor. Bugün başarılı bir bilim insanı olan Dr. Elanur Yılmaz’ın yaklaşık 25 yıl önce yarım bıraktığı “pembe saçlı kızlar” resmi mural sanatçısı KienArt’ın yorumuyla Kadıköy Meydanı’nda mutlu bir anıya dönüştü.

Dedim Olabilir NFT olarak satışa çıkıyor

Ayrıca KienArt ile birlikte duvarın dijital bir versiyonunu da tasarlayan Elidor, böylece Türkiye’de ilk kez bir hızlı tüketim markasını taşıyan NFT tasarımına da imza atmış oldu. “Dedim Olabilir/ I Said It’s Possible” adını taşıyan NFT, 22 Kasım- 5 Aralık 2021 tarihleri arasında Opensea adlı platformda açık artırma yöntemiyle satışa çıkacak. Satıştan elde edilen gelir ise Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Gençlik Bursları fonuna aktarılarak genç kadınlara hayallerine giden yolculuklarında destek olacak.

Elidor’un genç kadınlara hayalleriyle arasına giren tüm engelleri, “Dedim olabilir” diyerek aşmaları ve hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham verdiği #DedimOlabilir kampanyasının ardından bu etiketi kullanarak pek çok insan hayallerine dair paylaşımlar yapmıştı. Dr. Elanur Yılmaz’ın tweet’ini fark eden Elidor, hikâyesi yarım kalan resmi tamamlamak için kendisiyle iletişime geçti. Eskizi hazırlandıktan sonra duvara aktarılması 6 gün süren eser boyanırken, Yılmaz da duvar resmindeki kızların pembe saçlarının boyanmasına katkı sağladı. Elidor’un “Dedim Olabilir” duvar resmi 31 Aralık tarihine kadar Kadıköy Meydanı’nda olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir