Elektrikli scooterlar toplatılıyor

Kadıköy Belediyesi, kamu düzenini bozan elektrikli scoooterlar için tarihi bir karar verdi.

Geçtiğimiz günlerde Paris'in elektrikli scootlerlar için referandum yapacağı birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de konuşulmuştu. Kimileri için büyük kolaylık sağlayan elektrikli scooterlar, kimileri için de hem görüntü kirliliği oluşturuyor hem de kamu düzenini bozuyor. 

Ülkemizde de tartışma yaratan elektrikli scootlerlar özellikle İstanbul'da bazı kesimler tarafından sorun teşkil ediyor. Görüntü kirliliğinin yanı sıra şarjı biten scootlerların öterek ses çıkarması da sosyal medyada konu olduktan sonra Kadıköy Belediyesi konu ile ilgili tarihi bir karar aldı. Belediye, içerisinde yaya ulaşımına engel olacak, kaldırım işgali yapan scooterların toplatılacağı söyledi. 

Kadıköy Belediyesi'nin harekete geçmesi ile önde gelen elektrikli scooter şirketi Martı'nın CEO'su Oğuz Alper Öktem Twitter'dan bir açıklama zinciri oluşturdu.

Kadıköy Belediyesi'nden sonra diğer belediyelerin de konu ile ilgili olarak somut bir adım atması beklense de henüz bir açıklama gelmedi. Bakalım elektrikli scootlerların ülkemizdeki gidişatı nasıl olacak?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir