E-ticaret platformlarından fırsatçı satıcılara önlem

Hepsiburada, depremin yarattığı yıkımdan faydalanarak ürün fiyatlarında fahiş fiyat belirleyen satıcılar için önlem aldı.

Depremin yankıları devam ederken bölgede bulunan depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılaması zorlaştı. Birçok bölgeye yardım ulaşsa da gıda, ısınma ve hijyen gibi temel ihtiyaçların karşılaması konusunda henüz yardım ulaşmayan vatandaşlarımız da ne yazık ki bulunuyor.

Yardımlar bir taraftan ulaştırılmaya çalışılırken depremden faydalanarak ürün fiyatlarında fahiş fiyat belirleyen fırsatçılar da ortaya çıkmaya başladı. E-ticaret platformu Hepsiburada ise fiyat artışı yapan satıcıların önüne geçmek için önlem almaya başladıklarını duyurdu. Şirket buna göre iş ortaklarına ilettiği bilidiride, bu durumun yaşanması durumunda ilgili satıcının süresiz olarak platformdan yasaklanacağını duyurdu.

Hepsiburada, bünyesinde faaliyet gösteren satıcılara gönderdiği bildirimde şu ifadelere yer verdi: 

"Ülkece yaşadığımız deprem afetinin yaralarını bir yandan hızlıca sararken, siz iş ortaklarımızdan ilgili ürün fiyatlarına fahiş fiyat artışı yapılmamasını önemle rica ederiz.

Tespit edilmesi halinde gerekli aksiyonların ve önlemlerle birlikte, mağazanızın süresiz olarak askıya alınacağını bildirmek isteriz. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir