Düzenli Olarak Takip Etmeniz Gereken İletişim ve Teknoloji Odaklı 6 İçerik Kanalı

Günümüzde ne iş yapıyorsanız yapın, çalıştığınız alandaki gelişmeleri sürekli olarak takip etmeniz gerekiyor. Neyse ki, çeşitli alanlardaki önemli gelişmeleri düzenli olarak paylaşan ve bu alanlarda kaliteli içerik üreten çok sayıda platform ve kişi bulunuyor. Biz de Pazarlamasyon olarak iletişim ve teknoloji alanında bizim gözümüze çarpan bu tarzdaki platformları ve kişileri sizler için derledik.

Dünya Halleri - Pazarlama İletişimi Özeti

Dünya Halleri'nin 3 yılı aşkın bir süredir her hafta paylaştığı "Haftanın Özeti"ni bilenleriniz vardır. Platform geçtiğimiz ocak ayının sonundan beri, Haftanın Özeti'nin pazarlama odaklı versiyonu olan "Pazarlama İletişimi Özeti"ni haftalık olarak paylaşıyor. Geçtiğimiz pazar günü 9.'su paylaşılan özette, hafta boyunca pazarlama, reklam ve genel olarak iş dünyasında yaşanmış önemli gelişmelere değiniliyor. Ayrıca her hafta olmasa da, özetin sonunda değerli bir ismin farklı konulardaki 5 önerisine yer veriliyor. Dünya Halleri'nin Pazarlama İletişimi Özeti sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pazarlamasyon - Haftanın Gündemi

Pazarlamasyon'un kurucusu Necip Murat ve Ahmet Şenkaya; pazarlama, reklam, teknoloji ve iş dünyasında, Türkiye'de ve global çapta öne çıkan gelişmeleri yaklaşık olarak bir yıldır her hafta pazar günü Pazarlamasyon YouTube kanalında, Haftanın Gündemi'nde izleyicilerle paylaşıyorlar. Ayrıca videoyu izlemeye vakit bulamayanlar için programın ses dosyası da takipçilerle paylaşılıyor. Bununla birlikte iTunes'ta da Haftanın Gündemi için oluşturulmuş bir podcast listesi yer alıyor. Haftanın Gündemi serisini takip etmek için Pazarlamasyon'un YouTube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilir ve kanala abone olabilirsiniz.

Soner Canko - Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Genel Müdürü Soner Canko, ekim ayının sonunda YouTube kanalında başladığı "Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri" serisine hız kesmeden devam ediyor. Bu seride Soner Canko, her hafta bir konuğuyla birlikte farklı bir konuyu ele alıyor. Serinin ilk bölümlerinde, teknoloji habercileri konuk olarak yer alırken son bölümlerde genellikle girişimciler ön plana çıkıyor. Bugüne kadar programa konuk olan isimler arasında Teknoloji Gazetecisi Timur Akkurt, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, HP Türkiye Müdürü Filiz Akdede ve Evtiko Kurucusu ve Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra gibi değerli isimler yer alıyor. Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri serisini takip etmek için Soner Canko'nun YouTube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilir ve kanala abone olabilirsiniz.

TeknoSeyir – Haftalık Gündem Değerlendirmesi

Levent Pekcan ve Murat Gamsız, uzun bir süredir teknoloji dünyasındaki önemli gelişmelere TeknoSeyir'in YouTube kanalındaki "Haftalık Gündem Değerlendirmesi" serisinde yer veriyorlar. Haftalık Gündem Değerlendirmesi'nde genel olarak teknoloji ile alakalı birçok konuya yer verilse de; daha çok teknolojik donanımlar, internet, sosyal medya ve video oyunlarıyla ilgili gelişmeler ağırlıkta oluyor. Haftalık Gündem Değerlendirmesi'ni takip etmek için TeknoSeyir Youtube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilir ve kanala abone olabilirsiniz.

Farfara Pazarlama

Araştırma ve danışmanlık şirketi olan FutureBright Group tarafından hazırlanan Farfara Pazarlama, araştırma ve pazarlama dünyasında öne çıkan konuların ve trendlerin farklı ve eğlenceli bir şekilde ele alındığı bir podcast serisi. İlk bölümü geçtiğimiz yılın nisan ayında yayımlanan serinin her yeni bölümü, genel olarak bir ay ya da biraz daha uzun aralıklarla yayımlanıyor. Farfara Pazarlama'da bugüne kadar tüketici sadakati, iletişim, brief, inovasyon, batı ve doğu düşünce yapısı, lovemark, nöropazarlama ve nörobilim, müşteri deneyimi ve işveren markası konularına yer verildi. Son olarak Farfara Pazarlama'nın son üç bölümünde, Akademisyen ve Yazar Uğur Batı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nde eğitim veren Doç. Dr. Kaan Varnalı ve Marka Danışmanı ve Yazar Evrim Kuran'ın konuk alındığını belirtelim. Farfara Pazarlama'nın internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilir ve bugüne kadar yayımlanan bütün podcast bölümlerini bulabilirsiniz.

Barış Özcan

Son dönemde YouTube Türkiye'nin en çok öne çıkan isimlerinden biri olan ve oluşturduğu kaliteli içeriklerle dikkat çeken Barış Özcan, YouTube kanalında düzenli olarak sanat, tasarım ve teknoloji ile alakalı videolar paylaşıyor. "Sanat, Tasarım ve Teknoloji Hikayeleri" adı altında videolarını yayımlayan Barış Özcan, hazırladığı videoları storytelling, yani "hikaye anlatma sanatı"nın bakış açısıyla ele almasından ötürü YouTube'daki diğer birçok içerik üreticisinden farklılaşıyor. Barış Özcan'ın Sanat, Tasarım ve Teknoloji Hikayeleri'ni takip etmek için kendisinin YouTube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilir ve kanala abone olabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir