Dünyanın ilk 3D baskılı oyun alanı

Üç boyutlu yazıcılarla tasarlanan birçok nesneye hatta yapılarla internet ortamında karşılaşıyoruz. Henüz gerçekliğini sorgulama aşamasında olsak da bazılarımız bu durumu kabullendi ve hatta üç boyutlu yazıcıyla tasarlanmış binaların sağlamlık durumu hakkında yorum yapmaya başladı.

https://pazarlamasyon.com/google-harvard-ile-birlikte-225-milyon-goruntuden-insan-beyninin-uc-boyutlu-haritasini-olusturdu/

Üç boyutlu yazıcılarla tasarlanmış mimarinin geleneksel olarak inşa edilmiş yapılar kadar sağlam olup olmadığı tartışılırken dünyanın ilk 3D baskılı oyun alanı Prag'da açılıyor. 14 x 12 metre boyutunda olan Parkour oyun alanı, Brno Teknoloji Üniversitesi araştırmacıları tarafından üretilen geri dönüştürülmüş beton olan rebetong ve çevre dostu malzemelerle hazırlandı ve sert darbeler için kauçuk kullanıldı.

Çek Cumhuriyeti'nin Prag şehrinde açılacak olan oyun alanı, insanları dışarıda daha fazla zaman geçirmesine teşvik etmeyi amaçlıyor. Projenin tasarım sürecine eşlik eden mimarlık stüdyosu Burinka'nın Yönetim Kurulu Başkanı Libor Vosicky, “Okul öncesi çocuklar için pek çok oyun alanı var, ancak daha büyük çocukların çok fazla seçeneği yok, bu yüzden bir parkur oyun alanı oluşturmak için yenilikçi 3D baskı teknolojisini kullanmaya karar verdik." açıklamasıda bulundu.

Burinka mimarlarından biri olan Daniel Samek ise projenin kendisini cezbettiğini, çünkü parkurun hem çocuklar hem de yetişkinler için pahalı ekipman gerektirmeden hazırlandığını söylerken “Parkour'a bir canlanma getiriyor.” açıklamasında bulundu.

Üç boyutlu yazıcıyla hazırlanmış Parkour oyun alanı, Eylül ayının sonunda Prag'da ziyaretçilerini karşılayacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir