Dünyanın En Küçük McDonald's'ı Binlerce Arıya Yuva Oldu

Dünyadaki arı popülasyonun tabiatı dengeleme konusunda ne kadar önemli olduğunu duymuşsunuzdur. Arılar sadece bal yapıyor gibi görünebilirler ancak dünyadaki polen aktarımının yaklaşık %80'i arılar tarafından gerçekleştiriliyor. Bu da arılar olmasaydı besin olarak kullandıklarımız da dahil olmak üzere bitki çeşitliliğinde ciddi azalma olacağının bariz bir kanıtı...

Dünyanın en çok tercih edilen dolayısıyla gıda ürünlerinin önemli bir dağıtım merkezi olan fast food zinciri McDonald's; İsveç’teki bazı restoranlarının çatılarına yerleştirdiği arı kovanlarıyla bir süredir bu olumsuz durumun önüne geçmeye çalışıyor.

İsveç McDonald's'ın bu yıl Dünya Arı Günü için yaptığı mini restoran tasarımı ise hem şirinliği hem de arılara sunduğu ciddi katkı ile gönülleri fethetti.

McDonald’s İsveç’in Pazarlama Direktörü Christoffer Rönnblad da konu ile ilgili özetle; sürdürülebilirliğe ve arılara sundukları katkıların onları çok memnun ettiğinden bahsetti.

https://www.youtube.com/watch?v=lng4n3FI7SQ

Siz ne düşünüyorsunuz, McDonald's'ın arılar için olan minik restoranını beğendiniz mi?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir