Dünya'nın En Değerli Markası Amazon Oldu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu BrandZ tarafından her yıl hazırlanan “Dünyanın En İyi Markaları” raporu açıklandı. Amazon, 416 milyar Dolarlık marka değeriyle zirvedeki yerini korudu. Pandemiye rağmen, ilk 100’de yer alan markaların toplam marka değeri 5 trilyon dolara ulaştı.

Listenin 2020 versiyonunda, Amazon yaklaşık 416 milyar Dolarlık değeriyle ‘’Dünyanın en değerli markaları’’ listesinde birinci sırada yer alırken, Amazon’u 352 milyon Dolar’lık değeriyle Apple takip ediyor, üçüncü sırada ise bir yıllık süreçte Google'ı geçerek yaklaşık 327 milyar Dolar marka değerine ulaşan Microsoft bulunuyor.

Marka değerini en çok artıran Çinli alkol markası Maotai olurken, Instagram marka değerini %47 artırarak ikinci sırada yer aldı.

Listeye 2020'de dahil olan 5 marka ise şu şekilde:


Sektörel olarak değerlendirecek olursak, perakende sektörü yüzde 21 artışla marka değeri açısından en hızlı büyüyen sektör oldu. Medya ve eğlence kategorisinde yer alan markaların da bu sene marka değerleri oldukça yükseldi.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir