Drone Kamyon Girişimi Einride, Yük Taşımacılığı İçin Yeni Otonom Araçlarını Tanıttı

İsveçli otonom kamyonculuk girişimi Einride, 2021'de yollarda olmasını planladığı yeni sürücüsüz araçlarını tanıttı. Otonom Elektrikli Taşımacılık (AET) olarak adlandırılan araçlar dört farklı çeşitte üretilecek. Araçlar, Einride’ın önceki prototipleri gibi direksiyon, pedal, ön cam ve herhangi bir bölme içermeyecek.

https://pazarlamasyon.com/hyundainin-yeni-elektrikli-arac-markasi-ioniq/

Einride, 2016'da kurulduğundan bu yana ilginç prototip araçları piyasaya sürüyor. 2017'de çıkarılan kabinsiz T-Pod'lar, karayollarında İsveçli gıda üreticisi Oatly için yük taşıyordu. Bir yıl sonra şirket, tonlarca ağaç kütüğü taşımayabilmesi için selefinden daha güçlü olacak şekilde inşa edilen T-Log'u tanıtmıştı.

Araçların tümü elektrikli ve bir operatör tarafından uzaktan kontrol edilebiliyor. İnsan müdahalesi olmadan otonom bir şekilde çalıştırılabilen araçlar dört ayrı çeşitte üretilecek ve her birinin hızı ve yük kapasitesi farklı olacak.

https://pazarlamasyon.com/almanya-2022de-otonom-araclara-izin-vermeyi-planliyor/

Aralarındaki temel fark ise operasyonel etki alanları veya aracın otonom bir şekilde gidebileceği koşulların değişkenliği; örneğin biri otoyolda sürüş için tasarlanmışken bir diğeri kırsal alanlar için daha uygun. Einride, yeni araçlarının nakliye maliyetlerini %60'a kadar ve karbondioksit emisyonlarını %90'a kadar azaltacağını iddia ediyor.

Uzmanların çoğu, otonom sürüşten etkilenecek ilk sektörün kamyon taşımacılığı sektörü olacağına inanıyor. Ancak Einride, arazi sürüşü ve ağır hizmet kargolarını içeren daha cesur bir vizyona sahip.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir