Doğum Oranı Düşen Japonya, Yapay Zekalı Flört Uygulamalarından Yardım Alacak

Son yıllarda doğum oranları oldukça düşen ve nüfusunun 21. yüzyıl sona ermeden yarı yarıya düşeceği tahmin edilen Japonya, doğum oranlarını artırmak için çareyi yapay zeka destekli flört uygulamaları gibi alışılmadık bir yaklaşımda buldu. Çeşitli araştırmalara göre 1,36 çocuğa kadar düşen dünyadaki en düşük doğum oranına sahip Japonya'da hükümet, doğum oranlarını artırmak için flört uygulamalarına yatırım yapma kararı aldı.

https://pazarlamasyon.com/yapay-zeka-covid-19-kriziyle-mucadelede-nasil-bir-rol-oynuyor/

AFB haber ajansına göre eylül ayında seçilen Japonya'nın yeni başbakanı Yoshihide Suga, yalnız bekarlar için çöpçatanlık yapan yapay zeka algoritmaları geliştiren yerel yönetimlere 19 milyon dolarlık yatırım yapacak. Bir hükümet yetkilisi, özellikle yapay zeka destekli eşleştirme projelerini yürüten veya başlatan yerel yönetimlere sübvansiyon vermeyi planladıklarını ve bu sayede de ülkedeki doğum oranınındaki düşüşü tersine çevirmeyi umduklarını dile getirdi.

Kulağa alışılmadık gelse de, yetkililer yapay zekanın tüm ülke nüfusunu canlandıracak kadar bilgili olmasını umuyor. Teşvik edilen yeni uygulamalar, yapay zeka sayesinde kullanıcıların en doğru kişiyi bulmalarını sağlayacak.

https://pazarlamasyon.com/softbank-servis-robotlarini-japonyadaki-restoranlara-getiriyor/

Yapay zeka desteğini, flört uygulamalarına dahil etmek aslında yeni olan bir şey değil. Tinder veya OkCupid gibi uygulamar birkaç yıldır zaten bunun üzerinde çalışıyorlar. Ancak burada asıl dikkat çekici nokta, bu projenin bağımsız bir özel şirket tarafından değil, bir hükümet tarafından ele alınmasıdır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir