DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Projesi PRİDA Ödülü Aldı

Farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmaları ile dikkat çeken, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES’in Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesi, Sponsorluk Yönetimi kategorisinde PRİDA ödülünün sahibi oldu.

Projeyi öneren ve stratejisini yazan PRactice Communication Management’in stratejik danışmanlık ve operasyonel halkla ilişkiler hizmetleri desteğiyle gerçekleştirilen DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesine katkı veren diğer ajanslar, Standby Creative Group ve Reklamania oldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği - İDA tarafından tasarlanan ve düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri Programı, iletişim danışmanlığı sektörünün gücünü ve itibarını sergilemeyi, Türkiye’nin toplumsal kalkınmasındaki rolünü göstermeyi, paydaşlarına kattığı değerin bilinmesini sağlamayı ve yeni projelerin üretilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Topluma değer katmak hedefiyle yola çıkan, sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen, sınırları zorlayan ve ölçülebilir başarılı sonuçlar elde eden projeleri üreten ve yöneten iletişim danışmanlığı şirketleri ile iletişim sektörüne güvenerek iş birliği yapan kurum ve markalar PRİDA heykeliyle ödüllendiriliyor.

DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesi, PRİDA Ödüllerinin yanı sıra, pazarlama iletişiminin diğer önemli platformları Kristal Elma, Felis ve Smarties programları kapsamında da ödül kazanmıştı.

Markanın bu başarısının, uzun dönemli bir strateji ile elde edildiğini belirten DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Stratejik hedeflerimize olduğu kadar, kahvaltı geleneğine, sokağın tanıtımına, esnafın iş hacmine ve insanların hayatına değer kattığına inandığımız bu projenin, iletişimin markaya ve topluma kattığı ölçülebilir değerleri ödüllendiren Türkiye’nin bu önemli platformunda ödül almasından gururluyuz” dedi.

Hayata Başka Bakan, Sosyal Yaşama Dokunan Strateji

DİMES’in marka sloganı olarak da kullandığı Hayata Başka Bak! felsefesinin, meyvenin mucizesinden ilham alan bir markanın, küçük tercih ve seçimlerin hayata büyük değer katma gücünü ifade ettiğini söyleyen Duygu Süleymanoğlu, “Herkese hayata başka bakmaları için ilham vermek istiyoruz. Bu doğrultuda, meyvenin yalın ve küçük görüntüsünün altındaki beklenmedik ‘iyi’leştirici gücünü, tüketicilerimizin hayatına daha fazla katmak, iletişim stratejilerimizin temel odağı ve çıkış noktası. Sıkma Meyve Suyu iletişiminde de, ülkemizde bu ürünün en çok tüketildiği kahvaltı öğününü sahipleniyoruz; ilk akla gelen marka olmak hedefiyle, kahvaltıda sıkma meyve suyu tüketme alışkanlığını arttırmayı ve herkesin kahvaltıya başka bakmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, DİMES’in kahvaltı denilince ilk akla gelen marka olmasını sağlamanın ve yüksek erişimin yanı sıra, kahvaltıda Sıkma kategorisi meyve suyu tüketme alışkanlığını arttıracak ve herkesin kahvaltıya başka bakacağı; yaşayan ve sürekliliği olan, bir platform oluşturmayı öngördük” dedi.

DİMES’in, marka ruhu ve karakteri doğrultusunda kahvaltı geleneğine ve iletişimine de başka baktığını vurgulayan Süleymanoğlu, şunları söyledi: “Genç ve genç yetişkinleri iletişim stratejimizin, ürünlerimizi ve markamızı da sosyal yaşamın merkezine konumlamayı hedefledik. Bu yol bizi, Sıkma Meyve Suyu tüketiminin yüzde 67’sine sahip İstanbul’da, kentin adı kahvaltıyla bütünleşmiş sosyal yaşam cazibe merkezi DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’na getirdi. Yılda 3 milyon tekil ziyaretçiye sahip, gençlerin kahvaltı okazyonuna en yoğun olarak katılım gösterdiği bu noktayı, DİMES’in deneyim sahasına dönüştürüp, farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanacağımız platformun, fiziksel mecrası olarak kullanmaya karar verdik. DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda her gün, sadece sabah değil, günün her saatinde yeniden kurulan, Türkiye’nin en büyük kahvaltı sofrasında yerimizi aldık.”

Farklı İletişim Disiplinlerinin Bir Arada Kullanımı, Sokağın Yoğunluğunu yüzde 25 Artırdı

DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesinde hem sokak esnafı, hem de tüketiciler için fayda yaratıldığını vurgulayan DİMES Marka Müdürü Ayşenur Küçüksipahi, “Farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanan çalışmalarımız, sokağın yoğunluğunda yüzde 25 oranında artış olmasını sağladı” dedi.

Sokağın kendine has ruhu ve kentsel dokusu korunurken, tüm sokağı kapsayan mimari yenileme ve dış cephe çalışmaları gerçekleştirildiğini ifade eden Ayşenur Küçüksipahi, “Bir buçuk yıla yayılan bir zamanda, 13 farklı mimari proje, 20’ye yakın mimar ve 300 kişilik bir ekiple, sokağa yeni bir atmosfer kazandırıldı. Özel tasarımlarla hazırlanan tente ve diğer markalama çalışmalarının yanı sıra, 17 farklı renkle gerçekleştirilen boya uygulaması, meyvelerin enerjisini sokağa yansıttı. 1.100 metrekare yol ve kaldırım yenilemesiyle sosyal ve sağlıklı bir kahvaltıya giden bir yol oluşturuldu; 500 masa ve sandalye yenilemesiyle zindelik taşındı” şeklinde konuştu. 

İş Sonuçlarına Olumlu Yansıma 

Yılda 3 milyon tekil ziyaretçiye sahip, Türkiye’nin en büyük kahvaltı sofrası olarak kabul gören DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nı, markanın iletişim ve PR platformu haline getiren DİMES, sosyal, sağlıklı, hayatı ve hayata başka bakışını tüketicisiyle paylaştığı bir deneyim sathı kazandı.

Öte yandan, DİMES Sıkma Meyve Suyu ürünleri tek noktalarda yüzde 34’lük, tonaj bazında yüzde 11’lik bir artış gösterirken, Sıkma Meyve Suyu kategorisinde 9 puanlık pazar payı artışı sağlandı. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir