Diesel, Corona Virüsü Engelleyen Özel Denim Tasarladı

İtalyan perakende giyim firması Diesel, Covid-19 ve diğer virüsleri engelleyebileceğini iddia ettiği yeni bir denim piyasaya sürüyor.

Jeans markası, kıyafet parçalarına ViralOff adlı işlemi uygulamak için İsveçli kimya firması Polygiene ile ortaklık kurdu. Şirketler, buldukları çözümün malzeme üzerindeki viral aktivitenin % 99'unu iki saat içinde devre dışı bırakabileceğini iddia ediyor.

Kıyafetlerin vücut kokusuna direnmesine yardımcı olan kimyasal bir tedavi yöntemi olarak bilinen polierji, ilk olarak 2000'lerin başlarındaki SARS salgını sırasında antiviral teknoloji geliştirilmesinde büyük rol oynamıştı. Giysilerin üretiminin son aşamalarında uygulanan madde, virüsdeki anahtar proteinlerle etkileşime girerek, tekstil liflerine yapışmasını engelliyor.

Diesel, bu kimyasal tedaviyi şimdilik satışa sunulmayan giyim ürünlerini üzerinde uyguluyor ve gelecekte daha fazla ürüne uygulayarak satışa sunmayı planlıyor.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir