DHL Group, MNG Kargo'nun tamamını satın aldı

DHL Group, MNG Kargo'nun hisselerinin tamamını satın aldı.

Dünyanın önde gelen lojistik firmalarından DHL Group, MNG Kargo'nun hisselerinin tamamını satın almak için anlaşma imzaladı. Rekabet Kurumu ive Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu'nun onayından sonra satın alma işlemi tamamlanmış olacak. 

Konuyla ilgili DHL Group CEO'su Tobias Meyer, e-ticaret sektöründeki faaliyetlerini genişletmeye çalıştıklarını belirtirken "MNG Kargo, bizim iş portföyümüzü tamamlayacak, bu sektördeki kurulu ağımızı daha da genişletmemize yardımcı olacaktır." açıklamasında bulundu.

MNG Kargo CEO’su Kağan Gündüz ise satın almayla ilgili olarak, "Tüketiciye sunduğumuz hizmet kalitesini daha da geliştirmeyi ve kapasite artırım yatırımları ile daha da yüksek istihdam yaratmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ise satın alma ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye, büyüyen ekonomisi, stratejik konumu, yetkin işgücü ve kurulu ulaşım altyapısı ile lojistik sektöründe bölgesel bir merkez durumundadır. Ülkemizdeki kargo hacmi, e-ticarette yakalanan çift haneli büyüme ile günden güne artmaktadır.

Sektörün en önemli oyuncularından biri olan DHL'nin Cumhuriyetimizin Yüzüncü yılında gerçekleştirdiği bu satın alma, ülkemizin potansiyeline olan inancını ve artan yatırım iştahını da göstermektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin yatırım ortamının geliştirilmesi ve uluslararası doğrudan yatırımların artırılması en önemli hedeflerimizden biridir."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir