Dev Markaların Logolarını Taşıyan Spor Ayakkabı Tasarımları


Zaman zaman popüler markaların logolarının kullanıldığı ve bu markaların karakteristik özelliklerini yansıtan alakasız, konsept ürün tasarımlarıyla karşılaşıyoruz. Örneğin Red Letter Days'in, günümüzün beş popüler markasının perspektifleriyle hazırladığı ve bizim de geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaştığımız beş farklı modern kızak tasarımı bu tasarım çalışmalarından biriydi.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer başka bir tasarım çalışması da Londra merkezli spor ayakkabı haber sitesi The Sole Supplier tarafından hayata geçirildi. The Sole Supplier, dünyanın en tanınmış markalarından 12 tanesinin görsel marka kimliklerini kullanarak çeşitli konsept spor ayakkabı tasarımlarının yer aldığı reklam afişleri meydana getirdi.

Amazon

Amazon markasını taşıyan bu spor ayakkabının yan tarafına yerleştirilen Amazon'un gülen yüz şeklindeki logosu dikkat çekiyor. Bununla birlikte reklam afişinde yer alan "Hayatının Prime'ına Sahip Ol" şeklindeki slogan ise Amazon'un Prime hizmetine göz kırpıyor.

Apple

Apple markalı spor ayakkabı, "iCrep" olarak isimlendirilmiş. Hazırlanan reklam afişinde, slogan olarak "Şık Bir Tasarımla İnovatif Teknoloji" ifadesi yer alıyor. Bununla birlikte reklam afişinin alt kısmında yer alan "Bağcıklar ayrı olarak satılır, lightning ayakkabı bağcığı adaptörü gerektirir." açıklaması ise Apple'ın anlayışını gerçekten çok iyi bir şekilde yansıtmış.

Aquafresh

Aquafresh isimli diş macunu ve ağız bakım ürünleri markası temel alınarak tasarlanan ve son derece sade bir tasarıma sahip olan bu ayakkabının reklam afişinde, "Ayakkabını Tazele" şeklinde bir slogan yer alıyor.

Costco Wholesale

Üyelik sistemiyle çalışan bir perakende mağazalar zinciri olan Costco Wholesale'in markasını taşıyan bu spor ayakkabının reklam afişinde yer alan "Kulübe Katıl" şeklindeki slogan, insanları Costco'nun alışveriş kulübüne katılamaya davet ediyor.

Domino's Pizza

Domino's'un logosunda yer alan mavi ve kırmızı renklerinin yanı sıra, üstünde bir pizza tasviri yer alan bu renkli spor ayakkabının reklam afişinde, "Her Şey İçin Resmi Ayakkabı" şeklinde bir slogan yer alıyor. Aynı zamanda afişte, "Salı Günü Bir Alana Bir Bedava" şeklinde bir kampanya açıklaması da bulunuyor.

Facebook

Sosyal medya platformu Facebook'un ikonik "f" logosunun yer aldığı bu spor ayakkabının reklam afişinde, "Bize ayakkabı numaranı da söyle." şeklinde, Facebook'un kullanıcıları hakkındaki her şeyi bilmek istemesine atıfta bulunan bir cümle yer alıyor.

Google

Teknoloji devi Google'ın logosunda bulunan tüm renkleri barındıran spor ayakkabının afişinde, Google'ın arama motoruna göndermede bulunan "Araman sona erdi." şeklinde bir cümle yer alıyor.

IBM

ABD merkezli bilgi teknolojisi şirketi IBM için tasarlanan bu spor ayakkabı, markanın logosunu meydana getiren mavi renkli yatay çizgilere sahip.

IKEA

İsveçli mobilya üreticisi IKEA'nın "Güdcop" adı verilen bu spor ayakkabının reklam afişinde, ayakkabının kutusu da tasvir edilmiş ve kutunun üzerinde "Montaj gerektirir." yazması dikkat çekiyor. Bununla birlikte afişte, "Cesur, Parlak Renkler ile Minimal İşçiliğin Karışımı" şeklinde bir slogan da yer alıyor.

McDonald's

Tamamıyla McDonald's'ın sarı ve kırmızı renklerini barındıran bu spor ayakkabı, fast food restoran zinciri renkli tarzını yansıtıyor.

Starbucks

Starbucks logosunun yer aldığı bu spor ayakkabının üzerinde yazan "cark" ifadesi, Starbucks'ta sık sık yaşanan "müşteri isimlerinin bardakların üzerine yanlış yazılması" olayına atıfta bulunuyor. Bununla birlikte spor ayakkabının afişinin alt kısmında "Özel Ayakkabılar" şeklinde bir ifade yer alıyor, ki bu ifade de büyük bir ihtimalle ayakkabının üzerine isim yazılması olayına işaret ediyor.

Microsoft

Nedense Microsoft değil de, doğrudan Windows 10 markasını taşıyan spor ayakkabının reklam afişinde, "Tarzını Güncelle" şeklinde bir slogana yer verilmiş.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir