'Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye' Programı Sonuçları Belli Oldu

Deloitte tarafından son dört senelik net satış gelirlerinin büyüme oranına göre belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri, Facebook işbirliğiyle gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı’nın sonuçlarına göre Bulutistan yüzde 9682’lik bir oranla Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu.

Törende REM People yüzde 3868’lik büyüme ile ikinci olurken, Teknofix yüzde 2822’lik büyüme ile üçüncü sıraya yerleşti.

Teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan programda bu sene ilk defa, programın bu yılki ortağı Facebook ortaklığında ‘Women in Tech’ ödülü de verildi. Kadın çalışan sayısı erkek çalışan sayısından fazla olan şirketlerin değerlendirildiği kategoride, üst düzey yöneticisi kadın olan ve en hızlı büyüyen Paycell ödüle layık görüldü. Bu yılın Facebook iş birliğiyle oluşturulan bir diğer yeni kategorisi ‘Cross-Border’ ödülü ise, yurt dışı satışlarının toplam satışlarına oranı en az yüzde 50 olan şirketler arasından, en yüksek büyüme ve ciro başarısını gösteren şirkete verildi. Bu ödülün sahibi Teknasyon oldu. 

2018 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği ‘Big Stars’ ödülünü ise Aselsan ve Logo Yazılım aldı. 

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, ödül töreninde yaptığı açılış konuşmasında, FAST 50 şirketlerinin Türkiye’de dijital ekosistemin gelişmesinde lider bir rol üstlendiğini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bulunduğumuz evrende yaşamın devamlılığını sağlayan en önemli prensip, canlıların genetik şifrelerini durmaksızın dönüştürebiliyor olması. Farklılıklar, çeşitlilikler ve yenilikler bir araya geldikçe ortaya yeni bir DNA çıkıyor ve eşsiz yaşam döngüsü devam ediyor. Kurumsal dünyada da bu böyle; sizin gibi teknoloji şirketleri, yeninin peşinden giderek farklı genetik şifreleri buluşturuyor. Bu da toplumu dönüştüren, koşullara adapte eden ve geliştiren yeni şifreler ortaya çıkarıyor. Bu anlamda FAST 50 şirketlerini, kurumsal dünyanın evrimcileri olarak görüyor ve sadece iş dünyasını değil, dünyayı geliştirdikleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” 

Fast 50 Nedir?

Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı 1995 yılında ilk olarak San Jose'de uygulandı. Son 4 yılda en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketini belirleyen bu program şu anda Amerika haricinde 18 ülkede ve Orta Avrupa'da uygulanmaktadır. Bu programda en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi Deloitte’un uluslararası “Teknoloji Fast 500” programına katılmaya hak kazanacaklardır.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı ise 2006 yılından beri yapılmaktadır. Türkiye'deki son 4 yılda en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri, Fast 500 EMEA katılmaya hak kazanacaklardır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir