DeFacto’dan sürdürülebilir “Zeytin Derisi Koleksiyonu”

DeFacto, zeytin atıklarından elde edilen suni deriyle hazırladığı yüzde 100 vegan “Zeytin Derisi Koleksiyonu” nu tanıttı.

DeFacto, yüzde 100 vegan, bitkisel bazlı ve yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşan Zeytin Derisi Koleksiyonu'nu tanıttı.

Koleksiyon; yün, kürk ve ipek gibi hiçbir hayvansal lif içermeyen ve aynı zamanda üretim sürecinin hiçbir aşamasında hayvansal madde kullanılmayan vegan zeytin derisiyle hazırlandı. Doğal ve alternatif bir hammadde olan vegan deri kullanımıyla, üretim aşamasında karbon salınımını yüzde 94 oranında azaltıyor. Koleksiyon şık bir görünümün anahtarını sunarken, doğaya saygıyla yaklaşıyor ve atık üretiminin önüne geçiyor.

DeFacto’nun Zeytin Derisi Koleksiyonu, erkek ve kadınlar için özel aksesuarlardan oluşuyor. Doğal ve klasik renklerin hakimiyet kurduğu bitki bazlı koleksiyon, kombinler için tamamlayıcı, çevre için sürdürülebilir, doğa için dost tasarımlar sunuyor. 

 Daha önce de Elma Derisi  Koleksiyonu ile elma kabuğu atıklarından  sürdürülebilir tasarımlar gerçekleştiren DeFacto, şimdi de Zeytin Derisi Koleksiyonu’nu hayata geçirerek sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında koleksiyonlarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir