Cristiano Ronaldo, Teknoloji Markası Oluşturmak İçin Dijital Ajans Satın Aldı

Son dönemde sinema ve müzik endüstrisindeki ünlülerin özellikle teknoloji girişimlerine yatırım yaptığına şahit olduk. Şimdi çeşitli sporcular da bu furyaya katılmaya başladı. Bu konudaki son örnek ise kimilerine göre dünyanın en iyi futbolcusu olarak görülen Cristiano Ronaldo oldu. Ancak yıldız futbolcu, bu konuda biraz farklı bir yol izleyerek doğrudan bir teknoloji girişimine yatırım yapmak yerine, kendi teknoloji markasını oluşturmak için bir dijital ajansın çoğunluk hissesini satın aldı.

Cristiano Ronaldo’nun çoğunluk hissesini satın aldığı ve Portekiz’in en büyük dijital ajanslarından biri olan Thing Pink, daha önce İspanya ve Portekiz’de bazı üst düzey projelerde yer almış. Daha önce Portekiz’in Madeira Adası’nda bulunan Funchal şehrindeki CR7 Müzesi’nin dijital bileşenlerini hazırlayan ajans; McDonald’s, FC Porto ve Fransız perakende zinciri FNAC için geliştirdiği akıllı telefon uygulamalarıyla biliniyor.

Techcrunch’ın haberine göre de  Real Madrid’in yıldız oyuncusu ise Thing Pink isimli ajanstan “7EGEND” isimli bir teknoloji markası çıkartmayı planlıyor. Şu sıralarda Thing Pink ekibi, bu markayı oluşturmak için çalışıyor. Konuya yakın bir kaynağın Techcrunch’a yaptığı açıklamaya göre 7EGEND, Thing Pink isimli ajansın devamı niteliğinde bir oluşum. Ronaldo’nun asıl amacı, 7EGEND markasıyla aynı adı taşıyan bir araç yapmak ve bunun haricinde de teknoloji ürünleri üretmek.

Bunun haricinde Cristiano Ronaldo’nun tekstil ve ayakkabı gibi çeşitli alanlarda yatırımları ve şirketleri bulunuyor. Ayrıca yıldız futbolcu; saat, yemek ve konaklama gibi çeşitli endüstrilerde faaliyet gösteren birçok markayla iş birliği yapıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir