"COVID-19 Salgınında Tüketici Davranışları ve Marka Algısı" Raporumuz Yayında

COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisine aldı. İş dünyası, sosyal hayat, ekonomi kısacası yaşamımızın her alanı salgından bir şekilde etkilenmiş durumda.

Günümüzde markalar için bağlılık oluşturmanın, müşteri sadakatinin ve hedef kitle ile sürekli iletişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Salgın döneminde markalar belli bir iletişim planı doğrultusunda ilerlerken biz de bu noktada COVID-19 salgınının tüketici davranışları ve marka algısı üzerindeki etkisini ölçmek adına yaptığımız araştırmanın ışığında sizler için bir rapor hazırladık.

Hazırladığımız rapora göre; katılımcıların %45'i markaların bu dönemde izledikleri politikaların salgından sonraki satın alma davranışlarını kesinlikle etkileyeceğini belirtirken %33'ü ise kısmen etkileyeceğini söylüyor. Yani markaların bu süreçteki iletişimlerinin mevcut ve potansiyel müşterileri için oldukça kritik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Markaların böyle bir süreçte maddi ve manevi olarak önceliği çalışanlarına vermeleri de tüketiciler için oldukça önemli. Araştırmamıza katılanların %90'ı, markaların Covid-19 salgınında öncelikli olarak çalışanlarını düşünmelerinin onlar için önemli olduğunu belirtti.

Markaların sürece dair tutumlarının tüketicilerin satın alma davranışlarını nasıl etkilediğini, salgın esnasında ve salgın sona erdiğinde markaların iletişim planları doğrultusunda neleri dikkate almaları gerektiğini ölçümleyebilecekleri sonuçlar içeren raporumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir