Cosmetica, Watsons ve Gratis'in Ortasına Açtığı Mağazasıyla Kozmetik Devlerine Kibarca Meydan Okudu

Bir tarafta Türkiye'de 600 mağazası bulunan Gratis, Bir tarafta Türkiye'de 300'den fazla mağazası olan Watsons... Cosmetica'nın ise kendi sitesinde 10 adet mağazasının adresi var. Ancak bu durum Cosmetica'nın bu iki kozmetik devine kibarca meydan okumasına engel olmamış.

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi Cosmetica, bir tarafında Türkiye'nin en büyük kozmetik marketlerinden Gratis bir tarafında da yine en büyük kozmetik market zincirlerinden birisi olan Watsons'un olduğu bir mağazayı kiralamış. Rekabetin zorlu olacağını bilen Cosmetica, daha açılmadan durumu lehine çevirmeye çalışarak pankartına "ne ondadır ne bunda aradığın Cosmetica'da" şeklinde dikkat çekici bir söyleme imza atmış.

Ayrıca iki büyük kozmetik firmasından birisine gitmek konusunda kararsız olan müşterileri de çekebilecek "Tam ortada buluşalım" bütünleyiciliği ile yaklaşarak müşteri portfoyünü geniş tutmak istemiş.

Bakalım bu esprili ve kucaklayıcı yaklaşımı riskli konumda bulunan Cosmetica'ya katkı sağlayacak mı?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir