Corona Virüs Döneminde Öğrencilerin Hazırladıkları En İyi 6 Reklam Kampanyası

Salgın döneminde hayatımızı kolaylaştıracak birçok girişim fikri ve proje ortaya çıktı. Dünyaca ünlü markalar da öğrencilerle birlikte yeni fikirleri hayata geçirmeye devam ediyor. Biz de bu fikir ve projelerden en yaratıcı olanları sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

The University Alabama

Araba ile hareket halindeyken insanların çoğu radyo kullanmayı tercih ediyor. Spotify hedef kitlesini araba kullanırken de kendine bağlamak için nostaljik şarkılardan oluşan CD mix oluşturdu. Proje, Alabama Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Cairo Ad School ve Miami Ad School

Arabada spotify dinlerken yolculuk bittiği zaman dinlediğiniz şarkı hala bitmemiş olabilir. Bazıları şarkıyı bitirmek için zamana sahip olabilir ama çoğu kişinin buna zamanı olmaz. Cairo ve Miami Reklam Okulu buna çözüm olarak navigasyon uygulamasıyla iş birliğine gitti. Proje sayesinde sürüş zamanınıza göre listeniz ayarlanıyor ve yolculuğunuz bittiğinde şarkınız da bitiyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Savannah College of Art and Design

Lay’s'in her paketinin içindeki hava, yumuşak bir yastık gibi davranır, Lay's'inizi gevrek ve mükemmel tutar. Lay’s, Nike ile işbirliği yaparak Lay’s'in Air Max 97’si oluşturuldu. "Ayaklarınızın altında Lay's'in içindeki hava gibi bir hava,yürüyüşünüzde böyle bir lezzet hayal edin" szöleriyle Lay’s'in Nike Air Max 97'si sadece bir ayakkabı değil, Lay’s'in havasıyla da dolu olduğuna da vurgu yapılıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

S.I. Newhouse School of Public Communications

Bu ürün, kadınların koşarken herhangi bir tehlike veya sağlık sorunu ile karşı karşıya olduklarında, yardım alabilecekleri, hızlı ve göze çarpmayan bir yol sunuyor. Her ayakkabıya özel tanınan kod sayesinde, herhangi bir sorun olduğunda, app ile konumunuz belirleniyor ve hızlıca yardım alabiliyorsunuz. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Miami Ad School

Axe, bu kampanya ile sizi her zaman karşı konulmaz kokmaya davet etse de, şimdi insanların yaklaşması için en iyi zaman olmadağını vurgulamak istiyor. Bu yüzden yeni bir koku yaratarak ismine Ax Off dediler ve insanları güvenli bir mesafede tutmayı amaçlıyorlar. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Brother Escuela de Creativos

Yapılan bir araşrımaya göre 26 yaş altı insanların %52'si zaman bulamadığı için kahvaltı yapmıyor. Burger King öğrencilerle hem buna çözüm olmak hem de kendi uygulamasının kullanımını artırmak için ilginç bir çözüm geliştirdi. Uygulama üzerinden kurduğunuz alarm saatinde Burger King'iniz kapıda oluyor ve kahvaltı hazırlamak için zaman kaybetmiyorsunuz. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir