Corona Virüs Döneminde En İyi 5 Yabancı Reklam Filmi

Corona virüs salgını nedeniyle evde kalan kişi sayısının artması ile beraber insanların dijital tüketimleri de bir hayli arttı. Bu da reklam sektöründe rekabet oluşmasına sebep oldu ve markalar birbirinden yaratıcı reklam filmleri yayınladı. Dün sizlerle en iyi 5 yerli reklam filmini paylaşmıştık. Bugün de en iyi 5 yabancı reklam filmini seçtik. Keyifli seyirler..

Apple

https://www.youtube.com/watch?v=Kl1NW7h7lrY

Apple, bu reklam filmiyle insanların corona virüs sürecinde evde kalsalar dahi yaratıcılıklarını nasıl kullandıklarını gözler önüne seriyor.

Ohio Department of Health

https://www.youtube.com/watch?v=o4PnSYAqQHU

Real Art, Dayton, Amerika’nın Ohio Sağlık Bakanlığı için oluşturduğu kampanya dikkat edilmediği sürece corona virüs salgınının yayılma hızını bir pinpon topu ve fare kapanıyla vurguluyor.

Burger King

https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=aH0Y-315uJs&feature=emb_logo

Marka bu kampanya ile tüm günü koltukta geçirme kavramını olumsuzdan olumluya çevirmek istemiş. Reklam, COVID-19 salgını başlamadan önce çekilen görüntülerden oluşuyor. Başka bir reklam için çekilen bu görüntüler, “Stay Home of the Whopper” (Whopper’ın Evi Olarak Kal) kampanyasında “Ülkenizin koltuğunuzda kalıp eve sipariş vermenize ihtiyacı var” sözleriyle birleşiyor.

McDonald's

https://www.youtube.com/watch?v=_IhoCBTyQPI

McDonald’s yeni reklam filmi “Night Workers”da gece vardiyasında çalışan insanlara dikkat çekiyor ve siz uyanıksanız biz de uyanığınız diyor.  

Honda

https://youtu.be/V7CwWyUseCM

Dışarıya çıkmanın kötü bir fikir olduğu şu dönemde Honda belki de ilk kez tamamen evin içerisinden çıkmadan yazılan ve yönetilen bir otomobil reklamı yayınladı.

Bonus

https://pazarlamasyon.com/soubry-eski-bir-reklamini-sosyal-mesafeye-dikkat-cekmek-icin-tersten-yayinladi/
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir