Colgate gülümsemenin önündeki engelleri kaldırıyor

Colgate yeni kampanyasında, dünya genelinde milyonları etkileyen "smile shame" fenomenine karşı bir duruş sergileyerek, her gülümsemenin güzel olduğunu vurguladı.

Colgate, yeni kampanyasında dişlerle ilgili hissedilen endişeler ne olursa olsun, gülümsemenin gücünü hatırlatıyor. 6 Ekim'de kutlanan Dünya Gülümseme Günü'nde Colgate, milyonları etkileyen "smile shame" fenomenine karşı bir duruş sergiliyor. Bu duruşla birlikte, insanların gülümsemeleri markanın simgesi haline geliyor.

Marka, insanların eksik olarak nitelendirebileceği dişler dahil olmak üzere, tüm gülümsemelerin logolarının bir parçası olacak kadar güzel olduğunu vurguluyor. Reklam ajansı Ogilvy Singapur tarafından gerçekleşen #FreeYourSmile kampanyası, Asya'nın belirli bölgelerinde telli, boşluklu ve simetrik olmayan dişlerin gerçek fotoğraflarını kullanarak hazırladı.

Kampanya aynı zamanda Avustralya, Singapur, Malezya, Hong Kong, Tayvan, Filipinler, Tayland ve Hindistan gibi ülkelerden katılan katılımcıların yüzde 94'ünün daha özgürce gülümsemek istediğini ortaya koyuyor. Gülümsemenin sağlığa faydalı olduğu ve olumlu sosyal bağlantıların kurulmasında önemli olduğu göz önüne alındığında, marka bu endişeleri bir kenara itmeyi amaçlıyor.

Kampanyanın bir parçası olarak Colgate, insanların kendi Colgate gülümsemelerini kişiselleştirebilecekleri ve sosyal medyada paylaşabilecekleri bir yapay zekâ aracı olan Gülümseme Üreteci'yi de tanıttı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir