Coca-Cola İlk Kağıt Şişe Prototipini Tanıttı

Üretilen ve satılan her bir ambalaj parçasının da toplandığı ve kullanıldıktan sonra geri dönüştürüldüğü bir dünya hayal edin. Coca-Cola, bu hayalin gerçekleşebilmesi için çalışmalara başladı ve alüminyum veya cam şişeleriyle yaptıkları üretimin karbon ayak izini arttırdığı düşüncesiyle gelecekte şişelerini %100 geri dönüştürülebilir kağıttan üretmeye karar verdi. Hatta atıksız bir dünya amacıyla geliştirdikleri yenilikçi paketleme teknolojisi sayesinde ilk kağıt şişelerinin prototipini hazırladı bile.

https://www.youtube.com/watch?v=3xmZQFL-Wmk

Kağıt ambalajın gelecekte önemli bir rol oynayacağını düşünerek bu adımı attıklarını dile getiren Coca-Cola'nın birinci nesil kağıt şişe prototipinde hala bir miktar plastik bulunuyor. Ancak yine de plastik kapak ve kağıdın içerisinde astar olarak kullanılan plastik %100 geri dönüştürülmüş plastikten üretildi.

Tanıtımda, prototip olarak şimdilik bu kadarını yaptıklarını, ancak herhangi bir kağıt gibi geri dönüştürülebilen kağıt bir şişe üretmek amacında olduklarını söylediler.

https://pazarlamasyon.com/coca-cola-plastik-siseden-vazgecmeyeceklerini-acikladi/

Coca-Cola, 2030 yılına kadar satılan her bir şişe veya teneke kutunun toplanıp geri dönüştürülebilir olmasını ve aynı zamanda işlenmemiş ambalaj malzemesi kullanımını önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Son olarak da şu an prototipini sunduğu kağıt pet şişeleri %100 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretmeyi hedefliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir