Coca-Cola'dan yeni yıl sürprizi

Bu yıl Noel Baba her yerde karşımıza çıkabilir.

Hepimizin yıllardır gördüğü o sevimli Noel Baba’yı yaratan Coca-Cola bu yıl istekler üzerine yepyeni Noel hikâyeleri yayınladı. 1931’den bu yana bilinen pembe yanaklı, uzun beyaz sakallı Noel Babayı yaratan Coca-Cola’dan önce meğer Noel Baba hiç de böyle tasvir edilmiyormuş. Özellikle 1920'lerin başında uzun ve sıska, elfvari ve hatta korkunç Noel Baba versiyonları varmış. 1931 yılına girerken ise Coca-Cola yeni yıl kampanyası için yepyeni bir noel baba illüstrasyonu ortaya çıkarmak için meydan okumuş ve bugün hepimizin aklına gelen o tonton Noel Baba’yı bizlere sunmuş.

Coca-Cola'nın her yıl geleneksel olarak çıkardığı noel reklamları yıllardan beri çok seviliyor. Marka bu yıl ise müşterilerinin bu sevgisine karşılık vererek Kasım ayında “Dünyanın Daha Fazla Noel Babaya İhtiyacı Var”  kampanyasının devamı niteliğinde “The Note” ve “Ho Ho Heist” adlarında iki film çıkardı. “Ho Ho Heist” filminde noel babanın bir soygundan sonra hapse atıldığı konusu işlenirken “The Note” filminde bir şişenin içinde gizemli bir not bulan ana karakterin festival neşesinin geri geldiğini görüyoruz.

Coca-Cola'nın küresel yaratıcı strateji ve içerik başkanı Islam El Dessouky yaptığı açıklamada “Bu kısa filmlerle, Coca-Cola'nın hikâye anlatımına daha önce keşfetmediğimiz özgün anlatılarla daha fazla derinlik kazandırmak istedik. Noel Baba, Coca-Cola'nın tarihiyle o kadar bağlantılı ki, onun temsil ettiği şeyin insanların görmeyi beklemediği başka bir yaratıcı boyutunu keşfetmek için harika bir fırsat görebiliriz." cümlelerine yer vermiş.

Akademi ödüllü Octavia Spencer, Scoot McNairy ve Colm Meaney’nin yer aldığı kısa filmlerin ilki Bryce Dallas Howard, ikincisi ise Steven Caple Jr tarafından yönetiliyor. Imagine Entertainment ve Prettybird ile birlikte yaratıcı ajansı VML tarafından üstlenilen filmler bugün Amazon Prime Video Direct, Amazon Freevee ve Coca-Cola’nın YouTube kanalında mevcut.

Daha fazla Noel Baba’ya ihtiyaç duyulan bir dünyada onların bacadan mı yoksa ekranlarımızdan mı gireceğini kestiremiyoruz anlaşılan.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir