Coca-Cola Avustralya'da Şişelerini Geri Dönüştürülmüş Plastikten Üretiyor

Coca-Cola Avustralya'da yayınladığı bir reklam filmi ile yüzde yüz geri dönüştürülmüş plastik şişelerini tanıttı.

Global markalar son birkaç yıldır plastik kullanımının azaltılması için epey büyük adımlar atıyor. Hatırlarsanız daha önce sizlerle "Denizler ve Okyanuslarda En Çok Plastik Kirliliği Yaratan Şirketler" yazımızda bu şirketlerin başında Coca-Cola'nın geldiğini paylaşmıştık. Ancak Coca Cola, 2030 yılı itibarıyla plastik ambalajlarının en az yarısını toplayıp geri dönüştürmüş olmayı hedeflediğini de duyurmuştu.

Animasyon reklam filminde bir uğur böceği ve karıncanın Coca-Cola şişesini el birliği ile dönüştürülmesi için geri dönüşüm kutusuna taşıdıklarını görüyoruz. “Küçük bir yardımla büyük bir değişiklik yapabiliriz" diyen marka toplu bir çabanın çok şeyi değiştirebileceğini ifade etmek amacıyla "Birlikte çok büyük değişiklikler yapabiliriz" diye de ekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AeF8dp0rz2Q

2030'a kadar tüm dünyada şişelerinin yarısını geri dönüştürmüş olmayı hedefleyen Coca-Cola, geçtiğimiz yıl Avustralya'da da 2019'un sonuna kadar plastik şişelerin %70'ini geri dönüştüreceğine dair söz vermişti.

Coca-Cola Avustralya'nın Christine Black; "Avustralya'daki en büyük içecek şirketiyiz. Ambalaj problemini çözme konusunda üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Coca-Cola Avustralya'daki geri dönüşüme yatırım yapma konusunda önemli bir taahhütte bulunmuştu ancak daha yapılacak çok şey var. Avustralyalılar da bize çok yardımcı oluyor." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir