Citroën marka kimliğini ve logosunu yeniledi

Markanın yeni logosu, 1919 yılındaki orijinal oval logoyu yeniden yorumluyor.

Yeni kurumsal marka kimliği ve logosu ile Citroën yeni bir döneme başlıyor. Yeni logo, yeni bir konsept araçla ilk kez lanse edilirken, 2023’ün ortalarından itibaren gelecekteki modellerde ve konsept otomobillerde aşamalı olarak kullanılmaya başlanacak.

Yeni marka imzası, Citroën ulaşım çözümleri ve müşteri ilişkilerinde cesur, kapsayıcı ve duygusal çağın hızlanmasını vurguluyor. Marka ayrıca; “Nothing Moves Us Like Citroën” vaadi ile yeni bir sloganı kullanmaya başlıyor. Citroën tasarım ekibi tarafından geliştirilen yeni Citroën kimliğinde, Stellantis’in kendi tasarım ajansı olan Stellantis Design Studio’dan yararlandı.

Citroën CEO’su Vincent Cobée yeni logoyu ve yeni marka kimliğini: “103 yıllık tarihimizin muhtemelen en heyecan verici bölümüne giriyoruz. Citroën için modern ve çağdaş yeni bir görünümü benimsemenin tam zamanı. Yeni kimliğimiz, müşterilerimize sunduğumuz geleneksel endüstri kurallarına meydan okuyan, cesur ve yenilikçi araçlardaki ilerlemenin zarif bir simgesi. Gereksinimleri ne olursa olsun, özellikle elektrikli olmak üzere tüm sürüş deneyiminin, ulaşılabilir, konforlu ve eğlenceli olmasını sağlıyoruz. Cesur ve devrim yaratan araçlarla tüketicilerde heyecan uyandırma mirasımız, gelecekteki aile ulaşımında özgün ve daha kapsayıcı bir yaklaşım benimsememiz için bize enerji veriyor. Geçmişteki, günümüzdeki ve gelecekteki müşterilerimizin, onları hiçbir şeyin Citroën kadar etkilemeyeceği konusunda hemfikir olduğuna kesinlikle inanıyoruz” sözleriyle açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir