Cif'ten Eşi Benzeri Olmayan, Çevre Dostu Bir Ürün

Unilever'in markası olan Cif, çevre kirliliğini önlemek amacıyla, müşterilerine inovatif bir çözüm sundu. Cif, ecorefill adını verdiği yeni ürününü ise Unilever'in resmi sitesinde duyurdu.

Hiç şüphesiz, daha küçük ve daha hafif kaplar daha iyidir, diyor Unilever. Bu ürün de tam da bu cümleden yola çıkarak depolama alanı kazandırıyor bizlere. Unilever Birleşik Krallık ve İrlanda’nın Ürün Başkan Yardımcısı Gemma Cleland, Cif ecorefill’in plastik atıkların azaltılmasına yönelik girişimlerde bir eğilim olduğuna dikkat çekti ve çevre üzerindeki yüksek etkisinin altını çizdi. Aynı zamanda yaptığı açıklamada “Yaptığımız araştırma, tüketicilerin üçte ikisinin çöpe plastik attığında suçlu hissettiğini ortaya koyuyor” dedi. Bu duygu, Unilever'in ömür boyu kullanılmasını öngördüğü Cif Power & Shine sprey kaplarının sınırsız kullanımıyla azaltılabilir.

Cif sprey şişelerini “ömür boyu” doldurmalarını ve yeniden kullanmalarını sağlayan, yeni bir ev teknolojisi olan Cif ecorefill'i tanıttı. Cif, tanıttığı yeni ürünüyle plastik kullanımını azaltmayı ve kullanıcılarına tasarladığı konsantre boyla daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Ürün çevre kirliliğinin önüne geçmek ve plastik kullanımını azaltmak için mini boy kutularda tasarlanmış. Yanında ise kullanımı kolaylaştırmak amacıyla uzun ömürlü bir sprey kap geliyor. Konsantre formül içeren ürün, su dolu sprey kabına boşaltılıyor. Bu şekilde de kullanım açısından büyük kolaylık sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda çevre kirliliğini önlemeye de katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Çünkü sprey kap uzun ömürlü ve oldukça kullanışlı. Sprey kap kırıldığında veya herhangi bir zarara uğradığında ise Cif Careline size yeni bir sprey kap tedarik etme sözü veriyor. Şimdilik sadece İngiltere'de kullanıma hazır olan ürün, dünya geneline hizmet sunmayı hedefliyor.

Bu senenin başlarında Unilever plastik atıkları azaltmak için #GetPlasticWise kampanyasını başlatmıştı. Siz Unilever'in çevreye olan duyarlılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir