Casper bilgisayar ve telefondan sonra anakart üretimine de başladı

Bilgisayar sektörünün lideri Casper, bilgisayar ve telefondan sonra anakart üretimine de başladı.

Türkiye’nin teknoloji tabanlı ilk ve tek ödülü olan Tech Brands Turkey araştırmasının sonuçlarına göre bilgisayar sektörünün üst üste 3. kez lideri olan Casper, üretimde yeni bir sayfa daha açtı. 34 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu üretim tesisinde bilgisayar, telefon tablet üretiminden sonra anakart üretimine de başlayan Casper, Türkiye’deki bilgisayar üretiminin de yüzde 80’ini gerçekleştiriyor.

Türkiye’de teknolojik atılımlarda yeni bir sayfaya geçiliyor. Özellikle yerli teknoloji alanındaki bayrak taşıyıcılığını üstlenen Casper, üretim tesislerinde telefon, tablet ve bilgisayar üretiminden sonra anakart üretimine de başlayarak Türkiye’nin teknoloji macerasına yeni bir dönem açtırıyor. Pazarlamasyon ve NielsenIQ Türkiye’nin işbirliği ile düzenlenen Tech Brands Turkey araştırmasında üst üste 3. kez “Bilgisayar Sektörü” kategori birinciliğini elde eden Casper, üretim tesislerinde Türk mühendisleriyle yılda 1 milyon adet cihaz üretimi gerçekleştirirken Türkiye’deki bilgisayar üretiminin de yüzde 80’ini karşılıyor. 

Yerli anakart üretimi gerçekleşiyor  

Bir bilgisayarın, telefonun ya da dijital cihazın tüm bileşenlerinin birbiriyle bağlantısını sağlayan ve kontrol eden anakartlar, elektronik sitemlerin en önemli parçalarıdır. Uzun yılların AR-GE deneyimiyle Casper mühendisleri, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim tesislerinden biri olan Casper’ın teknoloji üssünde artık anakart üretimini de gerçekleştiriyor. Son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla teçhiz edilmiş 2 üretim hattı ve 4 üretim bandında, yaklaşık bin 200 çip ve komponentten oluşan anakartlar CKD hatlarındaki bu son teknoloji makineler ile uluslararası endüstriyel standartlarda üretiliyor. 

200 milyona yakın konfigürasyonun sağlandığı bilgisayarlar üretiliyor  

Bireysel, gaming ya da kurumsal fark etmeksizin bilgisayarlara her an her yerde ihtiyaç duyuluyor. Özellikle son yıllardaki belli alanlara yönelik güç ve performansa sahip kişiye özel bilgisayar üretimi ise ciddi artış gösteriyor. Türkiye’deki bilgisayar talebinin yüzde 10’unu karşılayan ve ülkedeki yerli bilgisayar üretiminin de yüzde 80’inine sahip olan Casper’da, talep edilen özelleştirmeye göre dünyanın en iyi markalarının en kaliteli bileşenlerinden oluşan kişiye özel bilgisayar üretimi gerçekleşiyor. 200 milyona yakın konfigürasyonun oluşturulabildiği Casper’ın bilgisayar üretimi, 2 online, 2 offline üretim bandı ve 2 ısı testi bandında yapılıyor. Her bir ürün üretim bantlarındaki yolculuğu esnasında özel performans testlerine tabi tutuluyorken, tüm testlerden geçmeyi başaran ürünler paketleme bantlarına alınıyor ve kullanıcılara en hızlı şekilde ulaştırılıyor. Sadece siparişe uygun üretime geçen Casper’ın geçen yıl ürettiği bilgisayarların yüzde 80’ini laptoplar, yüzde 20’sini de masaüstü bilgisayarlar oluşturdu.

Türkiye’nin teknoloji tabanlı ilk ve tek ödülü olan Tech Brands Turkey araştırmasına göre üst üste 3. kez bilgisayar sektörünün lideri olan Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın üretim videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Kariyer
8 dakikada deniz mahsulü pişirmek mümkün mü?

Dardanel’den deniz mahsulü severlere 8 dakikada hazırlanabilen Kolay Pişir serisi.

Bunlar İlginizi Çekebilir