Carlsberg'den Çevre Dostu Kağıt Bira Şişeleri Geliyor

Sürdürülebilirlik ve geri dönüşümün son zamanlarda büyük global markalar tarafından ciddiye alındığını görmek çok güzel bir gelişme. Daha önce sizlerle FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsoru, bira üreticisi Budweiser, müsabakadan toplanan plastik bardakları dönüştürerek bir futbol sahası yarattığını paylaşmıştık. Bu kez başka bir ünlü bira markası olan Carlsberg yakında son derece çevre dostu şişeler üreteceğinin haberini verdi.

Geçtiğimiz hafta Carlsberg, Danimarka'daki C40 Dünya Belediye Başkanları Zirvesi'nde, bira üretiminde karbon ayak izini azaltmak için dünyanın ilk "kağıt şişesini" geliştirmeye çalıştığını duyurdu. Tamamen geri dönüştürülebilir bir şişe üzerinde çalışan Carlsberg, yeni ambalajını odun liflerinden üretilecek. Üstelik şirket daha ileride polimer içermeyen bir yol bulmak için çalışacağını da söyledi.

Carlsberg’in Grup Geliştirme bölümünün Başkan Yardımcısı Myriam Shingleton, CNN Business’a cam şişelerinin cam veya alüminyumdan daha çevre dostu olduğunu, çünkü malzemenin sürdürülebilir şekilde tedarik edildiğini söyledi.

Carlsberg 2030 yılına kadar karbon ayak izini %30 oranında azaltmayı planlıyor. Carlsberg'in bu adımı bize sizinle yakın zamanda paylaştığımız denizdeki plastiklerden dönüştürülen Coca-Cola şişesini anımsattı.

https://pazarlamasyon.com/coca-colanin-deniz-plastiklerinin-geri-donusturulmesiyle-uretilen-ilk-sisesi/
Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir