Cannes Lions 2017’nin İlk Büyük Ödülü 'Meet Graham'a Gitti

Uluslararası yaratıcılık ödülleri Cannes Lions 2017’nin ilk ödülleri sahiplerini bulurken, büyük ödüllerin (Grand Prix) ilki de Cumartesi günü sahibine ulaştı. “Meet Graham” adlı reklam kampanyasıyla Clemenger BBDO Melbourne’un kazandığı ödül, "Health & Welnness" yani "Sağlık & Yaşam" dalında başarıya ulaştı.

Trafik kazalarındaki yaralanmalara dikkat çekmek isteyen Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu, mutasyona uğramış bir insan vücüdunu anımsatan kampanyanın özünde, "insan vücudunun, trafik kazalarına dayanabilecek şekilde evrim geçirseydi, nasıl bir hal alırdı?" sorusuna yanıt vermek istemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=wHmqn2tZkto

Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu (TAC), adına grotesk heykellerle ünlü Avustralyalı heykeltıraş Patricia Piccinini tarafından yaratılan Graham, insanların trafiğe çıkmadan önce durup kendi güvenliklerini düşünmesi adına ortaya çıkıyor.

Bu arada bu yıl Cannes'da 41 bini aşkın işin yarıştığını ve Türkiye'nin Cannes’da 486 işle varlık gösterdiğini de belirtelim. Yeni ödüller sahiplerini bulduğunda Pazarlamasyon'da haberlerini iletmeye devam edeceğiz. Takipte kalın!

https://www.youtube.com/watch?v=0r9u7Rn-nm0

Cannes Lions 2017’de ödül kazanan çalışmalarla ilgili diğer haberlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir