Burger King'den KFC'nin Tavuk Krizine Göndermeli Reklam Kampanyası

Geçtiğimiz hafta KFC'nin Birleşik Krallık'ta tavuk kıtlığı nedeniyle dükkanlarını kapatmak zorunda kaldığını sizlerle paylaşmıştık. Bu uygulama bütün dünyada oldukça ses getirdi. Sonrasında KFC yayımlattığı bir gazete ilanı ile özürlerini iletti.

KFC, Mother London’ın hazırladığı ve “Özür dileriz” şeklinde başlayan ilan aracılığı ile mahcubiyetini belirtti. Hazırlanan ilan The Sun ve Metro gibi İngiltere’nin en çok satan gazetelerinde yer aldı.

Fakat rakipleri ile ilgili hiçbir gelişmeyi kaçırmayan ve bir şekilde kendi lehine çeviren Burger King tabi ki yine boş durmadı ve KFC'nin yaşadığı tavuk krizine göndermeli bir reklam yayınladı.

Burger King, “Bizde tavuk bitmez” diyerek Birleşik Krallık’taki restoranlarında tavuk içerikli ürünleri “9’lu Chicken Nuggets” ve “Chicken Royale”de yüzde elli civarı indirimli yeni bir kampanya başlattı.

Kampanyasını Twitter'dan duyuran Burger King, gerçek zamanlı iletişim örneklerine bir yenisini ekledi.

https://twitter.com/BurgerKingUK/status/966983958339706881

Burger King genelde en yakın rakibi McDonald's'a şaka yollu sataşarak yaptığı kampanyalarla ses getiriyordu. Burger King'in Whopper isteyen müşterilerini McDonald's'a yönlendirdiği efsane reklam kampanyasını da yeri gelmişken hatırlatmak isteriz.

Burger King'in rakiplerini asla affetmemesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yaptığı kampanyaları beğeniyor musunuz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir