Burger King yıl dönümü kutlaması için McDonald's'ın palyaçosuna iş teklif etti

Burger King, Belçika'da 29 Haziran tarihinde gerçekleştireceği 5. yıl dönümü kutlaması için McDonald's'ın maskotu Ronald McDonald'a iş teklifinde bulundu.

Fast food devleri arasındaki rekabeti bilmeyen yoktur. Özellikle bu rekabet Burger King ve McDonald's arasındaysa, renkli kampanyalar ortaya çıkıyor. Uzun bir süredir bu rekabette farklı kampanyalara imza atarak öne geçmeyi başaran Burger King, Mc Donald's göndermelerine bir yenisini daha ekledi.

Belçika'da yeni bir kampanyaya imza atan Burger King, kampanya kapsamında bir Antwerp'deki 5. yılını kutlamak için bir parti yapacağını duyurdu. 29 Haziran tarihinde gerçekleştireceği parti için yeni bir palyaço arayışına giren Burger King, çözümü ise en yakın rakibi McDonald's'ta buldu. Yeni çalışanı için 24 saatlik sabit bir maaş vereceğini belirten Burger King, LinkedIn'de bu iş için bir ilan oluşturdu ve ilana anlık olarak 12 kişi başvuruda bulundu.

McDonald's'ın ünlü maskotu Ronald McDonald'ın bu iş için en uygun kişi olduğunu düşünen Burger King, McDonald's'ın uzun zaman önce Ronald McDonald'dan vazgeçmesi ve bu yüzden maskotun işsiz kalması fikrinden yola çıkarak kampanyayı hazırladı. 

Buzzman Paris tarafından hazırlanan kampanya, LinkedIn'de gerçek bir ilanmış gibi yayınlandı. Gözler ise 29 Haziran'da gerçekleşecek olan partide. Ne dersiniz? McDonald's'ın ünlü maskotu Ronald McDonald'ı uzun zaman sonra Burger King sayesinde tekrar görür müyüz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir