Burger King ve Unilever Etsiz Menü Üretmek İçin Ortaklık Kurdu

Burger King dün 25 Avrupa ülkesinde menüsünün en eski ve sevilen Whopper sandviçinin etsiz bir versiyonunu piyasaya sundu ve bu aşamada Unilever Plc tarafından satın alınan Vegetarian Butcher tarafından yapılan köfteleri kullandı.

Endüstriyel hayvancılığın çevresel etkileri hakkındaki endişeler sebebiyle et konusunda alternatifler aranırken dünyanın en büyük fast food markalarından birisi olan Burger King ve dünyanın en önemli fmcg markalarından Unilever de bu konuda önemli bir adım attı.

Rebel Whopper, 2018'in sonunda Unilever tarafından satın alınan ve Hollanda merkezli bitki bazlı et ürünleri üreticisi Vegetarian Butcher tarafından hazırlanan bir köfteye sahip. Rebel Whopper, Burger King'in Avrupa'daki en büyük lansman ürünü oldu. Unilever'e göre ise bu anlaşma sonucunda Burger King Avrupa'da vejeteryan et sunan en büyük restoranlardan birisi haline gelecek.

Aşağıdaki Burger King İsveç'in yayınladığı İngilizce altyazılı videoda hamburgerin gerçek et tadında olduğu vurgulanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=m6YauCIhFFQ

Orta Doğu ve Afrika'daki Burger King operasyonlarına başkanlık eden David Shear, bitki bazlı ürünlere olan talebin son birkaç yılda artmakta olduğunu ve bunu görmenin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir