Burger King, Tavuklu Sandviçi K.F.G'nin Reklamı ile K.F.C'yi Trolledi

  • Burger King, K.F.G isimli sandviçinin reklamı ile K.F.C'yi trolledi.
  • Reklam filminde Burger King'in maskotu olan kralı K.F.C'nin kurucusu 'Colonel Sanders' gibi beyaz bir önlükle görüyoruz.
  • İlgili yazı; Fast Food Savaşları: Burger King vs McDonald’s

Bir süredir bir şeylerin eksikliğini hissediyorsanız ve sebebini henüz bulamadıysanız biz hemen söyleyelim: Burger King dünyanın bir yerlerinde bir süredir rakiplerine sataşmıyordu...

Rakiplerini trollemeyi seven hatta en büyük rakibinin sosyal sorumluluk projesinden bile kendisine yaratıcı bir reklam alanı yaratabilen Burger King, K.F.C'yi yeni reklam filmiyle bir kez daha trolledi.

Burger King, yeni çıkardığı ızgara tavuk sandviçini tanıtmak için K.F.C'ye göndermeli bir yol seçti.

Her şeyden önce reklam filminde Burger King'in maskotu olan kralı K.F.C'nin kurucusu Colonel Sanders gibi beyaz bir önlükle görüyoruz. Sandviçin ismi ise zaten her şeyi açıklıyor: K.F.G.

Anladığımız kadarıyla Burger King tavuklu ürünleri ile hizmet veren K.F.C'ye "biz bu işi sizden daha iyi yaparız, ızgara bizim işimiz" mesajını vermek istemiş. Reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=prOCGIXB0Ws

Filmde Burger King'in K.F.C'nin sloganı olan "It’s Finger Lickin’ Good"un (Parmaklarınızı yalatacak kadar iyi) It’s Flame-Grilled Good olarak çevrildiğini görüyoruz.

Burger King'in Kuzey Amerika başkanı Chris Finazzo ise, 1954'ten beri alev-ızgara konusunda uzman olduklarını ve 60 yıldan fazla süredir yarışta bu profesyonellikle yer aldıklarını belirtiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir