Burger King Restoranlarında Kaza Yapan Araçlar, Reklam Malzemesine Dönüştü

  • Burger King, eve sipariş hizmetinin tanıtımını yapmak için restoranlarında meydana gelen gerçek araba kazalarının fotoğraflarını kullandığı bir reklam kampanyasını hayata geçirdi.
  • Fast food restoran zinciri bu reklam kampanyasıyla, arabaya sipariş servisinin herkese uygun olmadığını vurgulayarak "DoorDash" isimli eve sipariş hizmetini ön plana çıkarıyor.
  • İlgili Yazı: Burger King, İyi İnsanları Bulmak İçin Bir Araç Yangını Kurguladı

Sürekli olarak sıra dışı pazarlama kampanyalarını görmeye alışık olduğumuz fast food restoran zinciri Burger King, yine onlardan birine imza attı. Design Taxi'nin yayımladığı habere göre, Lola MullenLowe isimli ajans tarafından hazırlanan Burger King'in yeni reklam kampanyası, markanın eve sipariş teslimatı hizmetinin tanıtımını yapmak için Burger King restoranlarında meydana gelen gerçek araba kazalarının fotoğraflarını kullanıyor.

Burger King'in arabaya sipariş servisi olan restoranlarında büyük bir şanssızlık yaşayarak kaza yapmış olan müşterileri gösteren bu fotoğraflarda kullanılan "Bize bırakın!" sloganıyla, eve sipariş hizmetinin rahatlığına dikkat çekiliyor. Bu araba kazalarında hiçkimse incinmemiş olsa da, Burger King arabaya sipariş servisinin herkese uygun olmadığını vurguluyor ve bu kişilere "DoorDash" isimli eve sipariş hizmetini tercih etmelerini tavsiye ediyor.

Bu, Burger King'in restoranlarında meydana gelen bu tarz olumsuz olayları avantajına kullandığı ilk sefer değil. Fast food restoran zinciri daha önce de gerçekten yanan restoranlarının fotoğraflarını bir reklam kampanyasında kullanmıştı. Hatta DAVID Miami reklam ajansı tarafından hazırlanan bu dikkat çekici reklam kampanyası, Cannes Lions 2017’de baskı ve yayım kategorisinde büyük ödül olan Grand Prix’yi kazanmıştı.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingten-alevli-reklam-kampanyasi/
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir