Burger King Plastik Oyuncakları Eritiyor

Çocukların Burger King ve McDonald's'ı çok sevmelerinin nedenlerinden birisi de çocuk menülerindeki oyuncaklardır muhtemelen. Burger King Birleşik Krallık'ta çocuk menülerindeki plastik olan oyuncakları menülerden çıkarma girişiminde bulunurken Burger King'e getirilen plastik oyuncakları da eritmeyi teklif etti.

Restoran zincirinin sürdürülebilirlik girişimi ajansı Jones Knowles Ritchie tarafından yönetilen “The Meltdown” kampanyası kapsamında toplanan plastik oyuncaklar eritilecek ve geri dönüştürülecek.

Kampanya için online bir reklam filmi yayınlandı. Bunun yanı sıra başka pr çalışmaları da yapılacak.

https://www.youtube.com/watch?v=bb-6llE2IW0

İngiltere genelinde 500'den fazla Burger King restoranında oyuncak bağışları 19-30 Eylül tarihleri ​​arasında yapılacak, oyuncak bağışı yapan çocuklara için ücretsiz bir King Junior yemeği verilecek.

Burger King'in pazarlama müdürü Fernando Merchado'nun atmış olduğu tweete göre; Burger King İngiltere pazarında bu uygulamayı hayata geçirdikten sonra plastik oyuncaklar ile ilgili her ülkede bir adım atmak istiyor.

Burger King UK'in pazarlama direktörü Katie Evans; “Plastik oyuncakları çocuklarımızın yemeklerinden çıkarmak, İngiltere pazarımız için büyük bir adım teşkil ediyor ve bunu sessizce yapamayacağımızı biliyorduk." dedi ve "Bu bizim endüstrimizde köklü bir değişime öncülük etmemiz için büyük bir fırsat. Uzun vadeli yeni, daha sürdürülebilir çözümler bulmak için olumlu bir katkıda bulunabileceğimizi biliyoruz." diye de ekledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir