Burger King, müşterilerini McDonald's'a yönlendirdi

Burger King Polonya müşterilerine, patates kızartmalarını McDonald's'tan almalarını önerdi.

İki fast food devi Burger King ve McDonald's'ın aralarındaki rekabeti bilmeyen yoktur. Kimi zaman Burger King, kimi zaman McDonald's aralarındaki ezeli rekabeti sürdürmek amacıyla da çeşitli kampanyalar yapıyorlar. Son olarak Burger King Polonya, McDonald's ile ilgili bir kampanya başlattı fakat bu kampanya diğerlerinden oldukça farklı.

Burger King bu kampanyada gelen müşterilerini McDonald's'a yönlendiriyor. McDonald's bu ayın başında, "McHappy Day" adını verdiği yardım etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında müşteriler tarafından satın alınan her patates için Ronald McDonald House Charities isimli yardım kuruluşuna belirli bir miktar yardım yapılıyor.

Burger King de kampanyaya destek olmak amacıyla, o tarih aralığında, restorana gelen müşterilerini McDonald's'a yönlendirdi. Üstelik McDonald's'tan patates alan her müşterisi için Whopper Jr. menünün verildiği "Helping Whopper Junior" adında bir kampanya başlattı.

Burger King Polonya Marka Müdürü Zuzanna Kilar kampanya ile ilgili olarak: “Dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyoruz ve biliyoruz ki misafirlerimiz de bizimle hemfikir. Bu nedenle, ilk veya son kez olmamak üzere birçok ailenin hayatını iyileştirebilecek bir davaya dahil oluyoruz. İhtiyacı olanlara yardım ulaştırma konusu tüm farklılıkların ötesindedir” açıklamasında bulundu.

Kariyer
istegelsin marketleri "karşılaştırmaya" aldı

istegelsin, diğer marketlere karşı avantajlı fiyat stratejisini öne çıkaran rekabetçi bir reklam kampanyası başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir