Burger King, Müşterilerine Yeniden Kullanılabilir Kaplarda Servis Yapmaya Başlıyor

Bildiğiniz gibi son yıllarda pek çok gelişmiş ülke, çevreye karşı daha duyarlı hale geldi ve çevreyi korumaya yönelik yasaları yürürlüğe koymaya başladılar. Bir yandan devletlerin bu konuda attığı adımlar bir yandan da insanların çevreyi koruma konusunda çok daha bilinçli hale gelmeleri nedeniyle, markalar da yavaş yavaş çevreye duyarlı olduklarını gösteren hamleler yapmaya başladılar.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-salgina-uyarlanan-yeni-restoranlarini-tanitti/

İnsanlık olarak doğaya verdiğimiz zararların başında plastik kullanımı geliyor. Plastik maddeler, doğada çözünene kadar yüzlerce yıl varlıklarını sürdürebiliyorlar. Ayrıca plastik atıklar, hayvanların yaşam alanlarını kirleterek onların yaşamlarını zorlaştırdıkları gibi, yaşamlarının son bulmasına bile neden olabiliyorlar.

İşte tüm bu nedenlerden ötürü, markaların çevre duyarlılığı konusunda en çok dikkat ettikleri hususlardan biri plastik ürünler ve ambalajlar. Pek çok marka, son dönemde ürünlerinde plastik kullanımını sonlandırmak için geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir malzemeler kullanmaya başladılar. Bu markalardan biri de Burger King.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingden-whopperin-dogalligini-vurgulayan-kampanya/

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, fast food restoran zinciri, atık miktarını azaltmak için önümüzdeki yıldan itibaren yeniden kullanılabilir hamburger kutuları ve bardakları kullanıma sunmaya başlayacak. Bu yeniden kullanılabilir ürünlerin ilk olarak New York City, Portland ve Tokyo şehirlerinde kullanıma sunulması planlanıyor. Ancak Burger King, ilerleyen dönemde bu uygulamayı daha fazla şubesinde yürürlüğe koymayı amaçlıyor.

Şirket; hamburger, asitli içecek ya da kahve servisinde kullanılacak olan bu kapların güvenli bir şekilde temizlenip ve yeniden kullanılabileceğini ifade ediyor. Müşteriler ürün siparişlerinde bu yeniden kullanılabilir malzemeleri kullanmak için "sıfır atık" seçeneğini seçecekler ve ürünü sipariş ederken bir depozito ücreti ödeyecekler. Yeniden kullanılabilir kapları iade ettiklerinde ise bu depozito ücreti müşterilere geri ödenecek.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingin-mcdonaldsi-hedef-aldigi-6-yaratici-kampanya/

Bu süreç, Starbucks'ın sunmuş olduğu yeniden kullanılabilir kap modelinden biraz farklı. Burger King müşterileri, kendi yeniden kullanıbilir kaplarına sahip olmayacak ve bunları restoranlara getirmeyecek. Bu daha çok bir kiralama durumu gibi.

Bu arada Starbucks ve Dunkin 'Donuts gibi bazı zincirler, COVID-19 nedeniyle bir güvenlik önlemi olarak yeniden kullanılabilir bardakların kullanımını geçici bir süre için askıya aldı. Ancak Burger King, kullanıma sunduğu yeniden kullanılabilir malzemeleri temizleyeceği için salgın onlar için pek bir problem olmayacaktır.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir