Burger King, Müşterileri Aracılığıyla Çalışanlarına Teşekkür Etti

Salgın döneminde sağlık çalışanlarının ardından en özveriyle çalışan meslek grupları arasında kuryeleri ve lojistik çalışanlarını gösterebiliriz. Bu çalışanlar, salgının başlangıcından beri çoğu insan evlerinde otururken sağlıklarını riske atarak durmaksızın siparişleri teslim ettiler. Hem de omuzlarında salgın öncesindeki döneme göre daha ağır bir yük vardı.

Adweek'in aktardığı habere göre, işte bu yüzden Burger King, çalışanlarına olan minnettarlığını göstermek için müşterilerinden şirketin uygulaması aracılığıyla sipariş verirken ekip üyeleri için teşekkür mesajları bırakmalarını rica etti. Bunun sonucunda da üç günde 5.100'den fazla mesaj toplandı.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-almanyadan-sosyal-mesafe-taci/

Kreatif ajans David Miami tarafından hazırlanan ve “Evinizden Bizimkine” adı verilen kampanya kapsamında toplanan bu teşekkür mesajları, çalışanların vardiyaları boyunca görmeleri için restoranların içerisindeki sipariş kiosklarının ve dijital menü panolarının çoğunda gösterildi. Belirtilene göre bu mesajlar, 29 Mayıs'a kadar 6.800 Burger King restoranında sergilenecek.

Normalde bir hayli tuhaf ve dikkat çekici olan reklam kampanyalarıyla ses getiren fast food restoran zinciri, corona virüs salgınının başlamasından sonra daha çözüm odaklı reklam kampanyalarını hayata geçirmeye başladı. Ayrıca mart ayının sonunda Burger King, sahibi olan Resturant Brands International'ın aldığı karar doğrultusunda, tüm çalışanlarına prim ve corona virüs teşhisi konan çalışanlarına ise 14 güne kadar ücretli izin vereceğini açıklamıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir