Burger King, İnsanları McDonalds'tan Sipariş Vermeye Teşvik Etti

Fast food devleri McDonald’s ve Burger King’in tatlı atışması uzun yıllardır sürüyor. Ancak bazı önemli durumlarda markalar bu atışmalara bir ara verip, beraber daha güçlü olduklarını gösteriyor.

Örneğin bu sene Burger King, Onur Ayı vesilesiyle bu ezeli rekabete bir süreliğine ara vermişti. Burger King tarafından hazırlanan “Love Conquers All/Aşk Her Şeyi Fetheder” isimli kampanyada Burger King’in kralı ve McDonald’s’ın palyaçosu yer almıştı ve kampanya sosyal medyanın yanı sıra açık hava ve basılı yayınlarda da tanıtılmıştı.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-mcdonaldsa-olan-askini-ilan-etti/

Bu sefer Burger King Fransa, corona virüs tehdidi altındaki iş gücüne yardım etmek ve işten çıkarmaları önlemek için bir adım attı. Müşterilerinin diğer gıda işletmelerine de sık sık gitmelerini tavsiye ettiği bir açıklama yaparak, Twitter'dan yayınladı. “McDonald's'tan Sipariş Verin” başlıklı açıklamada, müşterilerinden bu zor zamanlarda eve paket servis veya arabaya servis yoluyla diğer restoranlardan sipariş vererek, restoranları ve çalışanları desteklemesini istedi. Notta "Binlerce çalışanı olan restoranların şu anda gerçekten sizin desteğinize ihtiyacı var." diye vurguladı.

Burger King, notunu "Bir Whopper almak her zaman en iyisidir, ancak Big Mac sipariş etmek de o kadar kötü bir şey değildir.'' şeklinde şaka yollu bitirdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir