Burger King McDonalds'a Olan Aşkını İlan Etti

LGBT Onur Haftası, her yıl haziran ayının son haftası tüm dünyada destekçileriyle beraber Onur Yürüyüşü ile kutlanıyor. Ancak bu yıl Corona Virüs dolayısıyla yürüyüşler gerçekleşemese de ünlü markalar desteklerini sosyal medya hesaplarından göstermişti. Finlandiya ise virüs nedeniyle ertelediği Onur Yürüyüşü'nü bu ay kutlama kararı aldı.

Burger King'de durmadı ve Helsinki Onur Yürüyüşü'nü kutlamak için yaratıcı bi işe imza attı. Burger King, kralının, McDonald's maskotu Ronald McDonald'ı öptüğü, "Aşk Her Şeyi Kapsar" (Love Conquers All) yazan reklamlar yayınladı.

https://pazarlamasyon.com/markalardan-onur-haftasi-ile-ilgili-birbirinden-renkli-paylasimlari/

Öpücük, açık hava ve basılı reklamların yanı sıra Burger King'in Helsinki Onur Haftası sırasında Finlandiya'daki sosyal kanallarında ve restoranlarında gösterilmeye başlandı. Burger King Finlandiya'nın marka yöneticisi Kaisa Kasila, "Resmin arkasındaki fikir, her türlü aşkı kutlama arzumuzdan doğdu. Değerlerimizi aktarmanın Burger King ile McDonald arasında her şeyi kapsayan bir öpücüğü tasvir etmekten daha iyi bir yolu olmadığını düşündük ve bu fikir ortaya çıktı. Çünkü eninde sonunda aşk her zaman kazanır." diyerek ezeli rekabet içerisinde bile olsalar konu sevgi olunca her şeyin geride kaldığını bir kez daha gösterdi.

Burger King, birkaç yıldır Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, İspanya ve İngiltere de dahil olmak üzere birçok ülkede Onur Ayı ve Onur Yürüyüş'lerinin hali hazırda sponsoruydu. Bu yıl da bu ülkelere ek olarak Burger King Finlandiya olarak Helsinki Pride'ın resmi sponsoru oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir