Burger King, Instagram'da Küçük Restoranların Reklamını Yapıyor

Sizlerle geçen ay Burger King Fransa'nın corona virüs tehdidi altındaki iş gücüne yardım etmek ve işten çıkarmaları önlemek için, müşterilerinin diğer gıda işletmelerine de sık sık gitmelerini tavsiye ettiği haberini paylaşmıştık. Burger King, McDonald’s’tan Sipariş Verin başlıklı açıklamasında, müşterilerinden bu zor zamanlarda eve paket servis veya arabaya servis yoluyla diğer restoranlardan sipariş vererek, restoranları ve çalışanları desteklemesini istemişti.

Burger King, 30 Ekim'den itibaren pandemi tedbirleri kapsamında yeniden karantinaya giren Fransızlara yardım için bu kez de Instagram hesabından ücretsiz bir şekilde restoranların reklamını yapmaya karar verdi ve gıda zincirlerine desteğini gösterdi.

Fast food devi, kreatif ajans Buzzman ile birlikte gerçekleştirdikleri kampanya kapsamında, 21 Ocak 2021'e kadar kendi hamburgerlerini Instagram'da yayımlamayı bıraktı ve bunun yerine diğer restoranların menülerini, adreslerini ve promosyonlarını ön plana çıkardı.

Farklı restoranlardan farklı yemek çeşitlerini paylaşan Burger King Fransa Instagram hesabı, "Whopper kadar ünlü olmayı hak eden binlerce restoran ve spesiyaller var." diyerek lokal restoranlara destek çıktı. Karantina kısıtlamaları bitene ve tekrar açılıncaya kadar da ücretsiz bir şekilde restoranların reklamını yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir