Burger King'in yeni kampanyasında hedef McDonald's

Burger King, teslimat uygulamasını öne çıkaran kampanyasında McDonald's'a gönderme yaptı.

Burger King'in ezeli rakibi McDonald's ile aralarındaki çekişmeyi bilmeyen yoktur. Zaman zaman yaptıkları kampanyalarla birbirlerine gönderme yapan fast food devleri, sevenlerine yaptıkları göndermeli kampanyalarla keyifli anlar yaşatıyor.

Uzun süredir aralarındaki çekişmeye dair yeni bir atakta bulunmayan bu iki fast food devinden Burger King, sessizliği bozarak rekabete yeni bir soluk getirdi. Reklam ajansı Publicis Montréal tarafından hazırlanan reklam afişleri, Burger King'in teslimat uygulamasını öne çıkarmak amacıyla tasarlandı.

Afişte bir evin kapısının önünde duran Burger king paketinin hemen yanında oldukça tanıdık gelen palyaço botları bulunuyor. Bir diğer afişte ise saksıların rengi ve şekli bizlere McDonald's'ı hatırlatıyor. Uzun süredir birbirlerine gönderme yapmayan Burger King ve McDonald's rekabetinde, sessizliği bozan Burger King karşısında bakalım McDonald's nasıl cevap verecek?

Eğlenceli afişler; Belçika, Şili, Kosta Rika, Almanya, Japonya, Meksika, Tayvan ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere birçok ülkede yayınlanacak.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir