Burger King, Evde Kalmayı Vatanseverlik Olarak Görüyor

Son haftalarda pek çok marka, corona virüsü salgınına karşı farkındalık yaratmayı amaçlayan reklam kampanyalarını hayata geçirdi. Ancak bunların pek azı yaratıcı olmayı başarabildi. Yaratıcı reklam kampanyası denildiğinde de akla ilk olarak gelen markalardan biri Burger King.

Fast food restoran zinciri, daha önce salgın konusunda farkındalık yaratmak amacıyla "Home of the Whopper" (Whopper'ın Evi) sloganını "Stay Home" (Evde Kalın) olarak değiştirmişti. Ancak tabii ki dev marka bununla yetinmedi ve farklılığını ortaya koyan yeni bir reklam kampanyasını hayata geçirdi.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-insanlara-evde-kalmalarini-soylemek-icin-sloganini-degistirdi/

Diğer markalar gibi, insanlara evde kalmaları mesajını vermeyi amaçlayan Burger King, "Stay Home of Whopper" adı altında yayımladığı yeni reklam filminde vatansever anlamına gelen İngilizce "patriot" kelimesini "potatriot" (gerçekte böyle bir kelime yok) olarak değiştirerek ufak bir kelime oyunu yapıyor ve evde kalarak üstüne düşeni yapan kişileri "couch potatriots" olarak adlandırıyor.

https://youtu.be/IsQ7Wto0FJg

Reklam filminde, anlatıcı, "Ülkenizin kanepenizde kalmanıza ve sipariş vermenize ihtiyacı var. Görevini yap. Evde kalmak sadece hepimizi daha güvende yapmaz, aynı zamanda bir kanepe potatriot'u yapar." ifadeleriyle izleyenlere sesleniyor. Bunun yanı sıra reklamda, kanepe üzerinde yatan insanların asker selamı vermesi de markanın vermek istediği mesajı güçlendiriyor.

Aynı zamanda reklam filminde, 10 dolar üzerindeki mobil siparişlerde teslimat ücreti alınmayacağı belirtiliyor. Bununla birlikte Burger King, sağlık çalışanlarına 250.000 ücretsiz Whopper verdiğini söylüyor ve insanları Amerikan Hemşireleri Vakfı Corona Virüs Müdahale Fonu'na SMS yoluyla bağış yapmaya da teşvik ediyor.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-karantinada-evde-whopper-yapmayi-ogretiyor/

Adweek'in yaptığı habere göre, işin ilginç yanı, "FCB" adlı reklam ajansı tarafından hayata geçirilen bu reklam filmi aslında corona virüsü salgını öncesinde çekilen, ancak yayımlanmayan görüntüler kullanılarak hazırlanmış. Tamamen başka bir reklam fikri için çekilen görüntüler, bu reklam kampanyasına uygun bir şekilde kullanılmış.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir