Burger King'den ürünleri kadar doğal fotoğraflar

Burger King, ürünlerinin koruyucu içermediğini ve doğal olduğunu vurgulamak için yeni bir kampanya hazırladı.

Burger King Meksika, hazırladığı kampanyayla ürünlerinin koruyucu içermediğini ve yüzde yüz doğal içeriklerden hazırlandığını vurguluyor. Yaratıcı reklam ajansı We Believers tarafındana hazırlanan kampanyada, siyah beyaz efektlerle hazırlanan bazı fotoğraflar yer alıyor.

Fotoğraflarda; iş arkadaşlarıyla bir arada olan, arabada ve hatta işte olan insanlarlar yer alıyor ve dikkat çeken bir diğer detay ise bu ortamda Burger King ürünlerinin bulunması. Oldukça doğal bir ortamda çekildiği izlenimi veren fotoğraflarda model kullanmak yerine sıradan insanlar poz veriyor. Bu görüntüleri elde edebilmek için ise yaklaşık iki ay boyunca sokaklarda insanları fotoğraflayan bir fotoğrafçı ekibi çalıştı.

Kampanya verilerine göre proje ile birlikte Burger King yüzde 95 marka bilinirliği ve tüketiciler arasında yüzde 98 olumlu marka duyarlılığının yanı sıra satışlarda yüzde 36,7 artış sağladı.

20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

İletişim sektörünün en başarılı proje ve markaları, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ nde 20’nci kez sahiplerini buldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir