Burger King'den McDonald's'a ChatGPT'li gönderme

Burger King, McDonald's'ın ChatGPT tarafından hazırlanan yeni reklam kampanyasına gönderme yaparak rekabetin fitilini tekrar ateşledi.

McDonald's Brezilya'da hazırlanan kampanyada fast food devi, sohbet robotu ChatGPT'ye en ikonik burgerin ne olduğunu sordu. ChatGPT ise yanıt olarak dünyaca ünlü Big Mac'in adını verdi.

Sadece birkaç gün sonra ise Burger King, reklam ajansı DAVID São Paulo aracılığıyla benzer bir hamle yaparak ChatGPT'ye "Peki en büyük burger hangisi?" diye sordu. Yanıt ise Burger King'in ikonik Whopper'ı oldu

McDonald's'ın posterindeki Big Mac renklerine benzer şekilde, Burger King kopyasını Whopper'ı yansıtacak şekilde tasarladı. Kampanyayı daha etkili bir hale getirmek için Burger King, ezeli rakibinin reklam panolarının yanına kendi reklamlarını yerleştirdi. 

Bu tepki dolu hamle, ajansın yaratıcı ve medya ekipleriyle müşteri arasındaki uyumlu koordinasyonun bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir