Bu Otobüsün Kapısı Her Açıldığında, Bir Hayvan Türünün Nesli Tükeniyor

Bu ayın başlarında, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), insanlığın artan doğa tahribatı nedeniyle 1970 ile 2016 yılları arasında küresel omurgalı türlerin sayısında %68'lik bir düşüş olduğunu tahmin ettikleri bir rapor yayınladı.

WWF'nin Danimarkalı yaratıcı ajansı Pong, büyük ölçüde insan eylemlerinden kaynaklanan bu ciddi düşüşlerin farkındalığını artırmak için, aracın yan tarafına bir orangutan, goril ve kaplan görüntüsü yerleştirerek orman temalı bir sarmal oluşturarak otobüsü yaratıcı bir hale getirdi.

https://pazarlamasyon.com/wwf-instagram-filtreleri-ile-cevre-kirliligine-dikkat-cekiyor/

Basit ama çarpıcı bir şekilde yaratılan otobüste yolcular inerken kapılar açıldığında hayvanlar görünmez hale geliyor. Otobüsteki mesajda: "Bu otobüs her durduğunda, nesli tükenmekte olan bir hayvan ortadan kayboluyor.'' deniyor. Kampanyanın kreatif direktörü Mikkel Elung'un amacı endişe verici gelişmeler hakkında farkındalık yaratmak ve insanların yaptıkları eylemler hakkında düşündürmek.

Ekipçe bu amacı olabildiğince gerçekçi göstermek istediklerini dile getirenElung ve ekibi yaptığı çalışma sonucu bir hayvan türünün, bir otobüsün otobüs durağında durduğundan çok daha fazla sıklıkta ortadan kaybolduğunu ortaya koydu. Buradan yola çıkarak hayata geçirilen kampanyada ajans, bu gerçeği Danimarkalı tüketicilere kelimenin tam anlamıyla göstermek istedi.

Kampanya kapsamında otobüs üç hafta boyunca, Danimarka'yı dolaşacak ve insanlar sosyal aktivite ve bağışlar için teşvik edilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir