Bu McDonald's, 90'lara yolculuk yaparak nostalji dolu anıları canlandırıyor

Hong Kong'daki McDonald's restoranı, 90'ların ruhunu yansıtan bir nostalji tasarımına sahip.

Hong Kong'daki Shek Wai Kok Village'daki McDonald's restoranı, hâlâ Ronald McDonald heykelini bünyesinde barındıran şehirdeki son restoran olarak dikkat çekiyor. Dolayısıyla, alışveriş merkezindeki diğer mağazalar tam bir yenileme sürecine girerken bu mekan, kendi çekiciliğini koruma ve tam anlamıyla nostaljiye dönüş yapma fikrini benimsedi.

Ancak bu McDonald's geçmişten daha yaşlı bir görünüme sahip. Yeni konsept, emekliye ayrılmış McDonaldland'den renkli motiflerle 1990'ların ruhunu yansıtan retro bir görünümde. Yenilenen mekanda, Ronald McDonald, Birdie the Early Bird, Hamburglar ve Grimace gibi klasik karakterlerin resmedildiği büyük bir duvar resmiyle Apple Pie Tree gibi unutulmaz karakterler yeniden hayat buluyor.

90'lar tarzı sadece restoranın bir bölümünü kaplıyor. Diğer bölümler modern bir atmosfere sahip olup, dijital sipariş alanları ve standart masa ve sandalyeler bulunuyor. Tüm bunlara rağmen bu yenileme, fast-food zincirlerinin benimsediği minimalist iç mekan trendini başarıyla tersine çeviriyor.

Ne yazık ki aynı nostaljiyi menü fiyatlarında görmek pek mümkün değil. Bununla birlikte, restorana gelen müşteriler bu tasarımı övgüyle karşılıyor ve çocukluk anılarını yeniden canlandırdığını belirtiyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahoy~ Vintage toy shop | 香港玩具 (@ahoyhk_)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir