Bu Marka Evde Vücudunuza Yerleştirebileceğiniz Mikroçipler Satıyor

Geçtiğimiz senelerde sizlere popüler dizi Black Mirror'daki mikroçip implantların gerçek olduğundan ve bazı teknoloji firmalarının bu işe gönül verip bazı ülkelerde mikroçip ürettiklerinden bahsetmiştik. 2017 yılında Stockholm’de bulunan Epicenter isimli teknoloji ve girişim şirketleri için inovasyon merkezi, çalışanlarına ofise giriş yapabilmelerini, ofis içerisinde yer alan çeşitli teknolojik cihazları kullanabilmelerini ve bunlar gibi birçok şeyi yapabilmelerini sağlayan bir mikroçip implantı yerleştirmişti.

Son dönemde İsveç'te gittikçe yaygınlaşmaya başlayan mikroçipler kişilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uygulanıyordu. Dünyada mikroçip kullananların sayısı 10 bini bulmuşken, yaklaşık 10 milyon nüfuslu İsveç’te bu sayı 4 bine çıkmıştı. İsveç’te 4 binden fazla kişi kimlik kartı, tren bileti ya da anahtarı derilerinde taşıyordu. Bütün bunlardan esinlenen Dangerous Things isimli Seattle merkezli bir sibernetik mikroçip biyohacking implant üreticisi olan bir şirket, kendi başınıza enjeksiyon veya cerrahi yollarla yerleştirebileceğiniz çipler satmaya başladı. Geleceğe hoş geldiniz!

https://pazarlamasyon.com/isvecte-binlerce-insan-kimlik-kartlarini-mikrocip-ile-derilerinin-altina-yerlestiriyor/

Çip implantlarında 14 yılı aşkın uzmanlığa sahip olduğunu iddia eden Seattle merkezli Dangerous Things, vücudunuza bir şırınga veya 5 mm çaplı iğne girerek yerleştirebileceğini RFID, NFC ve NTAG tipli çipleri satıyor. İmplantlar, takıldıkları zaman kapıları açmak, hızlı doğrulamalar için elektronik anahtarlar olarak kullanılabiliyor. Böylece takan kişi bir daha asla bir şifre hatırlamak veya ödeme bilgilerini paylaşmak zorunda kalmıyor.

https://pazarlamasyon.com/black-mirrordaki-mikrocip-implantlari-gercek-oldu/

Designtaxi'nin haberine göre firma çiplerin profesyonel kurulum yoluyla implante edilmesini öneriyor. Ancak kendi kendilerine yapmayı tercih edenler için de web sitesinden bir anestezik uyuşturma jeli veya bir ağrı yönetim kiti satın almalarını öneriyor. Dangerous Things, sitesinde implant çiplerin insan vücudunda implantasyon veya kullanım için herhangi bir düzenleyici kurum tarafından test edilip edilmediğini veya onaylanıp onaylanmadığına dair bir bilgi paylaşmıyor. Şirket, ayrıca Instagram hesaplarından çipleri kendi kendinize nasıl yerleştireceğinizi gösteren bazı fotoğraflar paylaştı, ancak oldukça ürkütücü olabileceğini söylemekte fayda var.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir